Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, geçtiğimiz günlerde inşaatı tamamlanarak hizmet sunmaya başlayan 12, 15 ve 24 Nolu Aile Sağlığı Merkezleri’nde incelemelerde bulundu. Covid-19 salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarını da yerinde değerlendirerek yapılan uygulamalar hakkında bilgi alan Prof. Dr. Koç, aile sağlığı merkezlerine aşı olmaya gelen vatandaşlarla da sohbet ederek geçmiş olsun temennilerinde bulundu.

Kamu ve özel hastanelerle birlikte aile sağlığı merkezlerinde de artık ‘Biontech’ aşısı uygulanmaya başlandığını belirten Prof. Dr. Koç, “1. Basamak sağlık tesislerimizin çağın gereklerine uygun modern binalarda hizmet sunması bu dönemde vatandaşlarımızın aşı ve muayene işlemlerinde çok daha konforlu bir şekilde hizmet almalarına imkân sağlamıştır. Hastanelerimizle beraber bugün ziyaret ettiğimiz aile sağlığı merkezlerinden ve diğer ASM’lerde (D Grubu ASM’ler Hariç)  vatandaşlarımıza ayrılan aşı uygulama polikliniklerinden randevularını oluşturarak normal hasta muayenelerini aksatmadan aşılarını rahat bir şekilde yaptırabilmektedir” şeklinde konuştu.

Konya il merkezi ve ilçelerinde 1.basamak sağlık hizmetleri sunan binaların yenilenmesi için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini de belirten Prof. Dr. Koç, nitelikli hizmet sunulabilmesi için kaliteli sağlık alt yapısına sahip olunması gerektiğine vurgu yaptı. Yeni hizmete açılan aile sağlığı merkezlerinin temellerinin 2020 yılı içerisinde atıldığını hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Sağlık Bakanlığımız tarafından bütçesi karşılanan 12 ve 24 Nolu ASM ile Karatay Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan 15 Nolu ASM bu dönemde yaşanan pandemiye rağmen hiçbir aksamaya uğramadan hızlı bir şekilde tamamlanarak hizmete açılmıştır” dedi.

Prof. Dr. Koç, gerçekleşen yatırımlardan dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere, milletvekillerine, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

(Haber Merkezi / Haber Kent)