Konyaspor ile yolları ayrılan tecrübeli teknik adam Aykut Kocaman, yazdığı veda mektubunda, “Bu kez olmadı, sizlere mahcup olduk. Sağ olun, var olun, hoşçakalın. Konyaspor'a bir kez daha tüm hedeflerine ulaşma yolunda sonsuz başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Mektubunda, Konyaspor'a çok değer verdiğini dile getiren Kocaman, ekibiyle ilk günden bu yana takım için en iyisini yapmaya çalıştıklarını anlattı.

Aykut Kocaman, bir yandan ligde yarışırken bir yandan da Konyaspor'un geleceğini güvence altına almak için uğraştıklarını ifade ederek, orta ve uzun vadede sağlıklı, istikrarlı ve sürdürülebilir kulüp yapısını kurabilmek için mesai harcadıklarını vurguladı. Bu çerçevede yönetimle hareket ederek takım içindeki maaş dengelerini makul seviyeye indirdiklerini, yaş ortalamasını düşürdüklerine işaret eden Aykut Kocaman, “Ama futbolun ana dinamiği olan saha içinde, istediğimiz başarıları bir türlü yakalayamadık. Bu da bir kan değişikliğini zorunlu hale getirdi. Sonuç olarak bazen her şey istediğiniz gibi gitmez. O zaman gelince de noktayı koymak gerekir" açıklamasında bulundu.

Mektubunda Konyaspor ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarına işaret eden Kocaman, yönetime de teşekkür etti.

Yönetimle büyük başarılara imza attıklarına değinen Kocaman, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Profesyonel teknik direktör, futbolcu ilişkisinin çok daha ötesinde bir birliktelik yaşadığımız tüm futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyor ve bundan sonraki futbol hayatlarında başarılar diliyorum. İdari, teknik ve sağlık ekibindeki tüm arkadaşlarımıza ve Kayacık'ta bizi her zaman evimizde gibi hissettiren tesis çalışanlarına da ekibim adına teşekkür ederim. Konyaspor taraftarına da çok teşekkür ediyorum. 'Sefasıyla cefasıyla' dediniz, bizleri her zaman bu ailenin bir parçası olarak gördünüz. Çalışma yapımızdan dolayı belki tam olarak hissettiremesek de ev sahipliğiniz, samimiyetiniz ve büyük desteğiniz bizleri her zaman çok mutlu etti, güç verdi. İlk günden son güne kadar yanımızda oldunuz. Ama bu kez olmadı, sizlere mahcup olduk. Sağ olun, var olun, hoşçakalın. Konyaspor'a bir kez daha tüm hedeflerine ulaşma yolunda sonsuz başarılar diliyorum."

 

 

(Yeni Meram)