Konya basın camiasının duayen isimlerinden, Basın Şeref Kartı sahibi Ali Rıdvan Bülbül, son yolculuğuna uğurlandı.

Dün yaşamını yitiren Bülbül’ün Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi, Sultan Selim Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze törenine Ali Rıdvan Bülbül’ün ailesi, yakınları, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya İl Müdürü Abdurrahman Fidancı, protokol üyeleri, siyaset ve iş dünyasının yanı sıra çok sayısı da gazeteci ve vatandaş katıldı.

Gazeteci-Şair- Yazar merhum Ali Rıdvan Bülbül, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı, Anadolu Ajansı Konya Bölge Müdürlüğü, TRT Konya Temsilciliği görevlerinde de bulundu.

ALİ RIDVAN BÜLBÜL

15 Temmuz 1932 yılında Konya’nın Doğanhisar İlçesi Doğanbey beldesinde dünyaya gelen Ali Rıdvan Bülbül, ilk ve ortaöğrenimini Konya’da tamamladı. Ankara'da Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu bitirdi. Konya'da Yeni Meram Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürlüğü yapı. Türk Haberler Ajansı Konya Bölge Müdürlüğü ve Konya Gazeteciler Cemiyeti başkanlığı görevlerinde bulundu. Şiirleri, Türk Sanatı, Türk Dili, Yelken, Varlık, Hisar ve Çağrı dergilerinde çıktı. Şiirleri: Aynalar Sustu (1954), Güdümlü Mermi (1959), Gökyüzü Mahallesi (1962). Rıdvan Bülbül, uzun yıllar Yeni Meram Gazetesi'nde de köşe yazıları yazdı.

(Haber Kent)