Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Toplantısı, birlik başkanı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ocak ayı faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Altay, “Pandemi şartlarında video konferans yoluyla toplantımızı gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu son video konferans ile yaptığımız toplantı olur. Hem ülkelerin aldıkları kısıtlama kararları hem de aşılama faaliyetleriyle birlikte baharla birlikte inşallah bir rahatlama ortamı olacağını ümit ediyoruz. Bu vesileyle korona virüsten vefat eden tüm insanlara, tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalara acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde en büyük sorumluluğu sağlık çalışanları ve emniyet mensuplarının üstlenmesiyle birlikte belediyelerin de bu konuda çok fedakar bir çalışma yürüttüğüne işaret eden Başkan Altay, “Hem resmi kurumlara yapılan hizmetlerin koordinasyonunda hem de dezenfeksiyondan sosyal yardıma kadar birçok önemli iş, belediyelerimiz tarafından gerçekleştirildi. Bu vesileyle tüm belediye başkanlarımıza, tüm belediye çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinin bir an önce sona vermesini temenni ediyorum” diye konuştu.

(Haber Merkezi / Haber Kent)