Beraberindeki heyetle birlikte Ilgın Çavuşcugöl Mahallesindeki tarlaları kamulaştırılan vatandaşlarla buluşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “CHP heyeti olarak haksız yere tarlaları kamulaştırılan Çavuşcugöl halkına destek vermeye geldik. Çavuşcugöl halkı direnişlerinde haklıdır” dedi.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Ilgın İlçe Başkanı Mustafa Kozan, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Afyonkarahisar Dereçine Belde Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Afyonkarahisar Sultandağı İlçe Başkanı Ertuğrul Şahin ve partililer, Çavuşcugöl halkıyla buluşarak, kamulaştırılan tarlalarda incelemeler yaptı.

“VATANDAŞLARIN TARLALARININ ACELE KAMULAŞTIRILMASI YANLIŞTIR”

Çavuşcugöl Mahallesi meydanında halka hitap eden CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş,  “Çavuşcugöl mahallesinde vatandaşların tarlaları acele kamulaştırma yapılarak, maden işletmesine verilmiştir.  Açılan bir dava olmasına rağmen, mahkeme sonuçlana kadar işletmeci tarlalar üzerindeki çalışmasını yürütür. Burada yanlış olan vatandaşların tarlalarının acele kamulaştırılmasıdır. Ekili olan tarlaların hasat döneminin beklenilmemesidir.  Peki, davayı Çavuşcugöllüler kazanılırsa ne olacak? CHP olarak yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“ÇAVUŞCUGÖL HALKININ HAKLI DİRENİŞİNE DESTEK OLMAYA GELDİK”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ise Çavuşcugöl halkının haklı direnişine destek olmaya geldiklerini ifade ederek, “Çavuşcugöllü kardeşlerimiz tarlalarının kamulaştırılması davasında haklıdırlar. Bunun karşısında gösterdikleri dirençlerinde söylendiği gibi terörist değildirler. Buradan da terörist çıkmaz. Sizler tarlalarınız kamulaştırılması karşısında haklısınız. Tarımın önemi pandemi döneminde bir kez daha ortaya çıktı. Kaldı ki bu süreçte tarlaların kamulaştırılması kabul edilir bir durum değildir. Topraklarımıza nerede olursak olalım sahip çıkacağız. CHP olarak her zaman haklının yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Burada yapılan hukuksuzluğun karşısındaki haklı mücadeledir. Bizlerde yanlarında olup, elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.  Haklı olduğunuz davanızda yargının hakkaniyet ölçüsünde karar vereceğine inanıyoruz.  Bağımsız savunma hakkının önüne geçmek için baroları da böldüler. Ne sizleri nede ülkemizi bölemeyecekler.  Yolunuz her daim açık olsun.  Yolunuz Cumhuriyet ve Mustafa Kemal yolu olsun” diye konuştu.

CHP Ilgın İlçe Başkanı Mustafa Kozan ise, “Buradaki adaletsizlik ve hukuksuzluk bitene kadar Çavuşcugöl halkının yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Çavuşcugöl halkıyla birlikte bir yürüyüş yapıldı. Yürüyüşü katılan kadınların, “Direne direne kazanacağız” sloganı atmaları dikkati çekti.

Yürüyüş sonunda Tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra CHP’li heyet tarlalarda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.  

(Haber Merkezi / Haber Kent