Konya’da trafiği ve vatandaşların canını hiçe sayarak drift yapan maganda, polis ekipleri tarafından tespit edilerek yakalandı. Trafik magandasına 9 bin 125 lira para cezası kesilirken, ehliyetine de 60 gün süreyle el konuldu.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri, “Huzurlu ve Güvenli Trafik” ilkesi doğrultusunda gelen bir ihbar üzerine harekete geçerek drift yapan şahsın Hurşit K. (24) olduğunu tespit etti.

 Trafik Ekipleri ihbar eden vatandaşın cep telefonu ile çektiği görüntüleri inceleyerek önce aracın plakasını tespit edip araca ve trafik magandası sürücü Hurşit K.’ya ulaştı. Sürücüye Karayolları Trafik Kanunu'nun 67/1D (herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi -DRIFT-) maddesinden 9 bin 125 TL idari para cezası uygulandı.

Ayrıca sürücü belgesine 2 ay süreyle el konulan Hurşit K., Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma suçundan Polis Merkez Amirliği’ne sevk edildi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)