Sebze ve meyve fiyatlarının inanılmaz boyutlara ulaştığını belirten Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, “Çarşı ve Pazar yerleri yangın yerine döndü. Esnafın satamama, müşterilerin de alamama gibi bir sorunu var. Halkımız tane ile sebze meyve almaya başladı” dedi.

Ekici, Gelecek Partisi Karatay İlçe Başkanı Seyit İbrahim Durmuş partililer ile birlikte Kadınlar Pazarı esnaflarını ziyaret etti.

Sebze ve meyve fiyatlarının inanılmaz boyutlara ulaştığını dile getiren Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, “Çarşı ve Pazar yerleri yangın yerine döndü. Esnafın satamama, müşterilerin de alamama gibi bir sorunu var. Emekli ve asgari ücretli vatandaşlarımız temel ihtiyaçlarını dahi almakta zorlanıyor” diye konuştu.

“Esnaflarımız da alışveriş yapmaya çalışan vatandaşlarımız da şikayetçi” diyen Ekici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizde tarımda uygulanan yanlış politikalar, üretimin azalması, maliyetin artması sonucunu ortaya çıkarmıştır. Halkımız tane ile sebze meyve almaya başladı. Bu nedenle milletimiz erken seçim değil ‘Hemen Seçim’ bekleyişindedir.”

(Haber Merkezi / Haber Kent)