Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı hakkında ne düşünüyor? Kendisinin aday olup olmayacağı yönündeki soruya ne yanıt verdi?

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, Konya'daki parti çalışmaları kapsamında Sille Müderris Restoran ve Aile Çay Bahçesi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündemi değerlendiren ve daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fatih Erbakan, kendisinin seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı yönündeki soruyu, “Potansiyel Cumhurbaşkanı adayım. Makam için, mevki için şahsi beklentiler için yola çıkmadığımızdan hep söylediğimiz Milli Görüş'ün projeleri, teklif ettiğimiz adımlar bir başka cumhurbaşkanı tarafından atılacaksa da ‘yok illa biz olmamız lazım’ diye bir iddiamız da olmaz. Bunu görmezsek sorumluluktan da kaçmayız” yanıtını verdi.

 

“Gittiğimiz Her Yerde Partimize Karşı Yoğun Bir İlgi Görüyoruz”

 

Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi olarak gittikleri her yerde partilerine ve kendilerine yoğun bir ilgi olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:  “Gittiğimiz her yerde partimize karşı yoğun bir ilgi görüyoruz. Farklı kesimlerden vatandaşlarımız ilgilerine gittiğimiz yerlerde karşılaşıyoruz. İnşallah bu durum sandığa da yansır. Bunu istememizin sebebi ise projelerimizi hayata geçirerek İslam alemine ve milletimize hizmet edebilmek. Gençlerimize yapılabilecek çok sayıda proje var ama gençlerimize öncelikle kaliteli meslek sahibi yapan eğitim vermek çok önemli. Gençlerimiz diplomalarını sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde göğüslerini gere gere ortaya koymalarını önemli. Bizlerin eğitim sistemi diplomalarımızın hiçbir yerde geçerliliği yok.”

 

‘Milli Görüş Projelerinin Uygulanması İçin Cumhurbaşkanı Adayı Olabiliriz’

 

Milli Görüş Projelerinin uygulanması için Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini ve bu konunun masalarının üzerinde her zaman durduğuna işaret eden Erbakan, “Yeniden Refah Partisi bir Cumhurbaşkanı adayı çıkaracaksa o Fatih Erbakan olması gayet doğaldır. Bir siyasi parti kuruluyorsa, seçime de giriyorsa bunun manası ‘ben ülkeyi yönetmeye talibim’ demektir. Cumhurbaşkanlığı yaparım, yaparsam da faydalı olurum demektir. Tabii ki bu ihtimaller masanın üzerinde var. Şahsımızın illa Cumhurbaşkanı adayı olmasından ziyade, anlattığımız projeler, atılacak adımlar uygulanacaksa bunu ha Ahmet uygulamış ha Mehmet uygulamış. O noktada bir ittifakın içerisinde anlaşılırsa o zaman o uygulayacak kişinin şahsı çok önemli değil. Ama öyle bir şey olmazsa Milli Görüş projelerinin uygulanması için Cumhurbaşkanı adayı olabiliriz. İnşallah ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olur. Asıl mesele o. İktidar olacak ve cumhurbaşkanı olacak kişi milletimize hayırlar getirsin. Hayır getirsin dediğimiz zaman da milli görüşten başka çözüm kalmıyor. 50 senelik tarihimiz bunun çok açık bir ispatı” diye konuştu.

(MÇ/Haber Kent)