Konyaspor’un yeni Başkanı Fatih Özgökçen, “Güçlü ve Konyaspor sevdalısı bir yönetimle çok sevdiğimiz Konyaspor’a hizmet için yola çıkıyoruz. Hepimiz bir olacağız, el ele vereceğiz ve Konyaspor’un başarısı için hizmet edeceğiz” dedi

Konyaspor’un yeni Başkanı Fatih Özgökçen, oylama öncesi genel kurula hitap eden bir konuşma yaptı. Özgökçen, Konyaspor'un kurulduğu günden bu yana Türk futboluna yaptığı katkıların inkar edilemez olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu amaçla Konyaspor’umuz artık Süper Lig’de düşme korkusu yaşamadan, Anadolu’nun en büyük kulüplerinden biri olmanın verdiği özgüvenle mücadele etmelidir, sportif başarıların temelini atacak olan kurumsal yapı, transfer ve altyapı politikaları konusunda titiz çalışmalar yapmalıdır. Kulübümüzün mali kaynaklarının çeşitlendirmeye yönelik adımlara süratle başlanmalı, kalıcı gelir kaynakları oluşturacak modeller geliştirilmeli. Altyapının daha da geliştirilmesi ve daha çok oyuncunun Konyaspor’a ve Türk futboluna kazandırılması elzemdir. Konyaspor’umuzu kendi altyapısından oyuncu çıkaran, Türk ve dünya futboluna kazandıran bir merkez haline getirmek zorundayız. Konyaspor camiasının birlikteliğine büyük önem veriyoruz”.

 

“Şehrin dinamikleriyle daha sıkı ilişkiler kurma zorunluluğumuz mevcuttur. En büyük destekçimiz taraftarımızın, yeşil-beyaz renkleri her zamankinden daha fazla sahiplenmesi için şeffaf, iletişim odaklı ve samimi bir süreç yönetmeyi hedefliyoruz. Konyaspor’umuz için bu sezonu bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Gelecek yıllarda tüm yapılarıyla adından söz ettirecek bir kulüp olmaya yönelik adımlar atmaya gayret edeceğiz. Dönem birlik ve beraberlik dönemi olacaktır. En büyük destekçimiz ve varlık sebebimiz taraftarımızın yeşil-beyaz renklere daha çok sahiplenmesi için şeffaf, iletişim odaklı ve samimi bir süreç yürütmek amacındayız. Hepimiz bir olacağız, el ele vereceğiz ve Konyaspor’un başarısı için hizmet edeceğiz. Şehrimizle bütünleşeceğiz.”

(Haber Kent)