Filistin Vakfı Konya İl Başkanı ve Yurtdışı Filistinli Alimler Derneği Başkan Yardımcısı Şehdeh Ahmet Deep ve yardımcısı Hüseyin Uçar, Saadet Partisi (SP) Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam'ı makamında ziyaret etti.

Türkiye’de yeni kurulmaya başlanan ve ilk şubesini Konya’da açan Filistin Vakfı Konya İl Başkanı Deep, “Bizler Filistin’de bugün emanetçileriz ve asıl sahibi olan Türkiye’yi bekliyoruz. Şu anda da yapılan onca zulme, sindirme hamlesine ve saldırıya karşı dimdik ayakta durarak, bize emanet edilmiş olan ve bütün Müslümanların ortak davası olması gereken ilk kıblemiz Filistin’imize, Gazze’mize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bizim orada olan ihtiyaçlarımızı en iyi bilen ve bu noktada en çok yardımı sen ülke olan, koruyucumuz konumundaki Türkiye’de başlattığımız yapılanma hareketi de bu sebepten kaynaklanmaktadır. Bugün Filistin’e bakıldığı zaman, elektrik kesintilerinden, ilaç mahrumiyetinden, sağlıklı gıda maddesi yoksunluğundan dolayı her gün onlarca, yüzlerce kardeşimiz can vermekte. Ve buna başta komşularımız Suudi Arabistan, BAE başta olmak üzere bütün ülkeler sessiz kalmakta. Ama Türkiye geçmişte Abdülhamid Han’ın vermiş olduğu mücadelenin aynısını vermektedir. Ve burada Filistin davasını bir kez daha bütün ümmetin gündemine ve kafasına yerleştiren rahmetli üstad Necmettin Erbakan ve onun partisi olan Saadet Partisini de unutmamak gerek. Şimdiye kadar olan desteklerinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

SP Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam ise, “Rahmetli Cennetmekan Erbakan hocamız bundan tam 50 yıl önce Konya’da başlatmış olduğu Milli Görüş hareketi ile bize gösterdiği en büyük hedeflerden birisi Yeni Bir Dünya hedefi idi. Biz Saadet Partisi olarak geçmişte olduğu gibi bugün de Filistin’imiz için yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırız. İlk kıblemizin bugünkü durumuna baktığımız zaman da görülmektedir ki, Erbakan hocamızın başbakanlığında kurulan D-8’in önemi çok çok büyüktür. Bugün biz Filistin’imize her zaman maddi olarak yardım ediyoruz. Ama bugün Filistin’imiz için manevi olarak ne yapıyoruz, ülke olarak, diplomatik olarak ne yapıyoruz, gündemimizde ne kadar tutuyoruz bunların hepsi ne yazık ki gözler önünde. Yapılan bütün çalışmaların gerekliliği ile beraber, başta Filistin’imiz olmak üzere dünya genelinde bulunan bütün mazlum ve mağdur coğrafyaların kurtuluşunun yolu D-8’den yani İslam Birliği’nden geçmektedir. Bizler de geçmişte olduğu gibi bugün de bu mefkûremiz için takatimizin sonuna kadar çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

Ziyaret esnasında Filistin’deki son durum ile ilgili bilgi veren Deep, vakıf çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Ziyarette SP Konya İl Başkan Yardımcıları Sinan Toprak, İsmail Hakkı Bacak, İsmail Aydilek, Esat Ergener de hazır bulundu.

(Haber Merkezi /  Haber Kent)