Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Medeniyet Okulu projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Haydi Bil Bakalım’ adlı bilgi yarışmasının il finali gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’ndaki yarışmanın finali öncesi, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yaptığı konuşmada yarışmaya katılan tüm öğrencilerin gönüllerin birincisi olduğunu ifade etti.

Başkan Altay, “Öğrencilerimizi ve onların yetişmesinde emeği olan herkesi tebrik ederim” dedi.

Format gereği il birincisi grubun Kudüs gezisi ile ödüllendirileceğini belirten Altay, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün talepleri üzerine finale kalan her üç okulun da yarışmacılarını ve öğretmenlerini Kudüs gezisi ile ödüllendireceklerini kaydetti. 

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de eğitim söz konusu olduğu zaman Konya Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman destekte bulunduğunu dile getirerek Başkan Uğur İbrahim Altay’a teşekkürlerini iletti. Medeniyet Okulu projesi ile çok değerli çalışmaların altına imza atıldığını da vurgulayan Büyük, Haydi Bil Bakalım bilgi yarışmasının da önemine vurgu yaptı. Büyük, her biri gönüllerin birincisi olan öğrenciler ile onları yetiştiren velilere, eğitim yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Yapılan ilçe elemeleri, çeyrek ve yarı final elemelerinden sonra il finaline kalan okullardan Karapınar Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu birinci, Karatay Şehit Albay Karaoğlanoğlu İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Cihanbeyli Faik Türkmen Ortaokulu da üçüncü oldu.

(Haber Merkezi / Haber Kent)