Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Fenerbahçe maçına ilişkin, “Hücumsal anlamdaki eksiklerimizi bir nevi bu maçta kapatmak istiyoruz. Top Fenerbahçe’de iken çok iyi mücadele etmemiz lazım. Top bize geçtiği zamanda özgüvenli, kendine güvenen, atağa çıkmaktan imtina etmeyen bir takım görüntüsü ile sahada olmak istiyoruz. Umarım istediğimiz sonucu alırız ve taraftarlarımızı mutlu ederiz” dedi.

Tecrübeli teknik adam İlhan Palut, Yeşil-beyazlıların Kayacık Tesisleri’nde yaptığı antrenman öncesinde yaptığı açıklamada, Fenerbahçe karşısında tek düşüncelerinin istedikleri sonucu alarak taraftarlarımızı mutlu etmek olduğunu söyledi.

Konyaspor’un yarın oynayacağı Fenerbahçe maçına ilişkin açıklamalarda bulunan Palut, “Son derece önemli bir maç. Bu ifadeyi oynadığımız her maçtan önce de kullanıyorum. Biz de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Guilherme’den sarı kart cezalısı olduğu için faydalanamayacağız. İbrahim Sehic’in takımla çalışmaları devam ediyor. Sehic’in maçtaki pozisyonu hakkında yarın itibariyle bir değerlendirme içerisine gireceğiz. Çalışmalarımızı tam kadro sürdürüyoruz. Fenerbahçe çok güçlü bir takım. Tabi ki saygı duyacağız. Bir kere çok iyi mücadele etmemiz gereken bir maç. Ama bunun yanında kendi oyunumuzu oynamak istiyoruz. Hücumsal anlamdaki eksiklerimizi bir nevi bu maçta kapatmak istiyoruz. Top Fenerbahçe’de iken çok iyi mücadele etmemiz lazım. Top bize geçtiği zamanda özgüvenli, kendine güvenen, atağa çıkmaktan imtina etmeyen bir takım görüntüsü ile sahada olmak istiyoruz. Umarım istediğimiz sonucu alırız ve taraftarlarımızı mutlu ederiz” diye görüş belirtti.

Bir basın mensubunun “Fenerbahçe maçına özel bir kadroyu sahaya sürme düşünceniz var mı?” sorusuna Teknik Direktör İlhan Palut, “Tabi ki her maç kadroyu yeniden düşünüyoruz. Sadece Fenerbahçe maçıyla ilgili değil, diğer maçlar içinde o maça özgü düşüncelerimiz oluyor. Şu anda hem kendi takımımızın analizleri hem de rakibin artıları ve eksileri ile alakalı tabi ki planlarımız olacak. Bu noktada bu maçta da değişiklikler olabilir. Ama daha tam karar vermiş değiliz. Bu kadro ‘iyi gidiyor’, ‘yenilmiyoruz bu kadroda değişmez’ diye bir netliğimiz yok. Her maça özel çalışmaları bu anlamda yapıyoruz” yanıtını verdi.

Zymer Bytyqi’nin performans anlamında yetersiz olduğu için mi ilk 11’de maçlara başlatılmadığı şeklinde soruyu Teknik Direktör İlhan Palut, “Formsuz ve performans anlamında yetersiz diyemem. Ama her oyuncunun eksik ve geliştirmesi gereken yönleri tabi ki var. Kimisinin gol vuruşu, kimisinin fiziksel gücü eksik, kimisi çok pas hatası yapıyor. Zymer’de de en fazla ihtiyacımız olan nokta fiziksel gücünü 90 dakikaya yayabilecek dirilik ve fizik kalite. Bunu yakalamaya çalışıyoruz. Onu yakaladığımız zaman zaten 3.bölgede etkinliği olan bir oyuncu. Bunu tüm maçlara yayabilirse Zymer’den daha fazla yararlanabiliriz” diye yanıtladı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)