Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, 5-1’lik Karagümrük galibiyetine ilişkin, “Sonuçtan da belli olacağı üzere değerli bir galibiyet aldık. Ligin kalan maçlarında da Konyaspor'a yakışan skorları sahada almaya çalışacağız. Bugün, sahadaki mücadele ve futbollarından dolayı futbolcu kardeşlerimi kutluyorum” dedi.

Konyaspor evinde ağırladığı ve 5-1 mağlup ettiği F. Karagümrük maçı sonrası açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz İlhan Palut, güzel oyunun karşılığında değerli bir galibiyet aldıklarının söyledi.

Palut, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son haftalarda maalesef istediğimiz sonuçları alamıyorduk. Kimi zaman sahada iyi mücadelelerimizi sonuca yansıtamıyorduk bazen de istediğimiz oyunu oynayamıyorduk. Sonuç olarak öyle bir noktaya geldik ki, sahamızda bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Çünkü ligin boyu kısaldı. Futbolcularım, Galatasaray maçından hemen sonra bu maçın konsantrasyonuna başladılar. Maç öncesi bütün hazırlıklarımız kazanmaya yönelikti. Herkes hazırdı ve sadece sahada uygulaması kalmıştı. Futbolcularımız 90 dakika boyunca çok güzel mücadele örneği gösterdiler. Özellikle ikinci yarı pozitif futbol anlamında sahada çok iyi bir Konyaspor vardı. Sonuçtan da belli olacağı üzere değerli bir galibiyet aldık. Ligin kalan maçlarında da Konyaspor'a yakışan skorları sahada almaya çalışacağız. Bugün, sahadaki mücadele ve futbollarından dolayı futbolcu kardeşlerimi kutluyorum."

(Haber Merkezi / Haber Kent)