Atıcılık tarihinde ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen “ISSF Plak Atışları Grand Prix” Şampiyonası 18 ülkeden toplam 107 sporcunun katılımıyla Konya’da başladı.

Konya’da düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları atıcılık müsabakalarının da yapılacağı Saraçoğlu Uluslararası Atış Poligonunda gerçekleştirilecek müsabakaların açılış seremonisi Karatay Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, ISSF Teknik Delegesi Mohammed Wahdan ve AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç’in katılımıyla 18 ülkeden 107 sporcuyu Karatay Belediyesi’nde ağırladı.

Kılca: Her Zaman Sporun Ve Sporcunun Yanında Olacağız

Uluslararası bir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diledi.

Spor ve gençlik alanlarında hayata geçirdikleri çalışmalar ile Karatay’ı marka konumuna getirmek istediklerini dile getiren Hasan Kılca; “18 ülkeden 107 sporcuyu Hz. Mevlana’nın şehrinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. “ISSF Plak Atışları Grand Prix” Şampiyonası’nın çok güzel bir yarışma olacağına yürekten inanıyorum. Bizler Karatay Belediyesi her zaman sporun ve sporcuların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Çolakoğlu: Sporcularımızın Heyecanını Paylaşıyoruz

Konya’da ilk defa uluslararası düzeyde bu kadar büyük katılımlı bir turnuva düzenlendiğine vurgu yapan Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu da sporcuların heyecanını paylaştıklarını söyleyerek; “Türkiye’nin kadim şehri Konya’da sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Konya’da ve Türkiye’de ilk defa bu kadar büyük katılımlı uluslararası bir yarışma düzenleniyor. Bize güvendikleri için teşekkür ediyorum. Ben de eski sporcu olarak sporcularımızın şu andaki heyecanı hissediyorum. Türkiye atıcılık sporunda ve tesisleşmede her geçen gün daha iyi bir noktaya geliyor. Yarışmalar süresince sporcularımıza başarılar diliyor ve katılımları için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Şahin: Hasan Başkanımız Her Zaman Sporcunun Yanında

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin ise Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın her zaman yanlarında olduğu belirtti. Şahin, “ISSF Plak Atışları Grand Prix” Şampiyonasına verdiği destekten dolayı Hasan Kılca’ya teşekkür etti.

Abdurrahman Şahin, şampiyona ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu; “Atıcılık Federasyonluğu tarafından düzenlenen toplamda 18 ülkeden 107 sporcunun katıldığı ISSF Plak Atışları Grand Prix” Şampiyonasının açılış programını Karatay Belediyesi’nde gerçekleştiriyoruz. Konya her alanda olduğu gibi gençlik ve spor alanında da örnek sporcuların yetiştiği kadim bir şehir. Bu kapsamda ilimiz bu yıl İslam Ülkeleri Spor Başkenti, 2023 yılında da Dünya Spor başkenti olarak tarihteki yerini almıştır. Bu yıl ilimizde 9-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 5. İslami Dayanışma oyunları için geri sayım başlamış olup, oyunlar için yapılan hazırlıkların sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar için 56 ülkeden 5 bine yakın sporcu kafilesinin katılımı beklenmekte olup. Ülkemize ve şehrimize gelen misafirlerimize en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bu organizasyonda da katkı ve desteklerini bizlerden esirgemeyen ve her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya ve Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum.”

(Haber Merkezi / Haber Kent)