Konya Milletvekillerinden Fahrettin Yokuş, 5 yıllık milletvekilliği sürecinde mecliste yürüttüğü çalışmalarla diğer milletvekillerine açık ara fark attı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde Konya, AK Parti’den 10, MHP’den 2, Saadet Partisi, CHP ve İYİ partiden birer milletvekili olmak üzere toplamda 15 Milletvekilini TBMM’ye gönderdi. Bölge milletvekillerinden Fahrettin Yokuş, seçilen 15 vekil içinde Meclis’te ve bölgesinde göstermiş olduğu performans ve çalışmalarla sık sık gündeme geldi. 216 genel kurul konuşması ve 618 araştırma önergesi veren Fahrettin Yokuş, bu istatistiklerle diğer Konya milletvekillerine açık ara fark attı.

“Her Kesimden Vatandaşın Sesi Olmaya Çalıştım”

Fahrettin Yokuş, seçim bölgesi Konya’yı yakından takip ederek ve Konyalıların sorunlarını yerinde tespit ederek kentin 31 ilçesinde yaşanan sorunları Meclis’e taşıdı. Geçmişte Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk-Büro-Sen Genel Başkanlığı görevlerini de yürüten Yokuş, Konya ve ülke genelindeki çiftçilerin, işçilerin, memurların, emeklilerin ve polislerin sorunlarını da yakından takip ederek sorunların çözüme kavuşması adına birçok çalışma yürüttü.

“Açık Ara Fark Attı”

Fahrettin Yokuş’un çalışmaları meclis karnesine de yansıdı.  Yokuş, yaklaşık 5 yıllık milletvekilliği sürecinde mecliste yaptığı çalışmalarla Konyalı diğer 14 milletvekiline açık ara fark attı.  Yokuş, TBMM Genel Kurulu’nda 5 yıl içerisinde ant içmesi dışında 216 defa konuşurken, komisyonlarda ise 22 kez söz aldı. 

Konya Vekillerinin Genel Kurul konuşmaları dışında yasama faaliyetlerine baktığımızda ise İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş, verdiği 45 Kanun Teklifi, 134 adet Soru Önergesi ve 618 Araştırma Önergesi ile diğer milletvekillerine açık ara fark attı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)