6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ili vuran deprem sonrası bölgeye yardım götürürken dorsesinin lastiklerinin patlamasına rağmen gecikmemek için patlak lastiklerle bölgeye ulaşarak dorsesini feda eden tırcı Kaan Türkiyeli'ye Konya’da KonTürksan Treyler firması tarafından yeni bir dorse hediye edildi.

Düzenlenen törende konuşan KonTürksan Treyler firma sahiplerinden Mustafa Türkmen, “Olayı sosyal medyadan öğrenince çok duygulandık ve ortağım Nasif Buğa ile istişare ederek tırcı kardeşimize yeni bir dorse hediye etmeye karar verdik. Konya’da faaliyet gösteren meslektaşlarımız ve tedarikçilerimiz de destek vermek istediler fakat firma olarak biz yüklenmek istedik. Bütün meslektaşlarımıza ve tedarikçilerimize de duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz, bu vesile ile deprem felaketinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kurtulan kardeşlerimize acil şifalar ve tüm depremzede kardeşlerimize de geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Allah bu tür felaketlerden ülkemizi ve tüm İnsanlığı korusun” dedi.  

Firma sahiplerinden Nasif Buğra da “Tırcı kardeşimize bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum, böyle duyarlı kardeşlerimiz yaşadıkça Türk Milletinin sırtı asla yere gelmez, bu vesile ile ben de tüm depremzede kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletirken hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı kurtulan kardeşlerimize de geçmiş oldun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

“Kaybedecek Bir Dakika Bile Olmadığını Biliyordum”

Dorseyi teslim alan Tır şoförü Kaan Türkeli de yaptığı konuşmada, “O an hiçbir şey düşünmedim, kaybedecek bir dakika bile olmadığını biliyordum ve vebalim çok ağırdı. O yüzden de durmayı ve lastik değiştirerek vakit kaybetmeyi göze alamazdım, Allah’ın izni ile de yükümü sağ salim yerine ulaştırdım. Allah bir daha ülkemize böle bir felaket yaşatmasın, benim için söz konusu insan hayatı olunca gerisi teferruattır, bugün olsa yine aynısını yaparım” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından ‘Enkaz Türkiyeli’ adı verilen dorse tır şoförü Kaan Türkiyeli’ye teslim edildi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)