DEVA Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, partisinin İstanbul Milletvekili ve Genel Merkez Hukuk ve Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı. Karaca, “Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız” dedi.

Karaca, partisinin Konya İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısına DEVA Partisi Konya İl yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, Kadın ve Gençlik kolları başkanları katıldı.

“İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Yeneroğlu’na yapılan saldırı yanlış bir davranış ve kınıyoruz” diyen Karaca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün, DEVA Partisi’nin tüm Türkiye’deki teşkilatları olarak sizlerin karşısındayız. İstanbul Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz. Az önce Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan genel merkezimizde konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştılar. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere; Emniyet Genel Müdürlüğü; haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır. Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir. Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

“Yapılan Saldırılar Karşısında Asla Susmayacağız”

Seyit Karaca, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi, partimize yönelik her türlü saldıralar karşısında susmayacağız. Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz.

Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler, DEVA Partisi Konya İl Teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz” diye konuştu.

(Haber Merkezi / Haber Kent)