Türk Anadolu Vakfı tarafından her yıl düzenlenen “Hacı Veyiszâde Mustafa Kurucu Hoca Efendi’yi Anma ve Anlama Programı” kapsamında İmam Hatip Liseleri ve Kur’an Kursları öğrencileri arasında gerçekleştirilen kompozisyon yarışmasında derece girenler ödüllendirildi.

Bu yıl öğrencilerin kendilerini her zaman yetiştirmeleri için “Sağlığımız En Büyük Zenginliktir. Bu Konuda Toplumun Duyarlı Olmasının Yolları” konulu ödüllü kompozisyon yarışması düzenlendi.

Her iki kategoride yapılan yarışmada dereceye giren 20 öğrenciye, Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa Yayla ve yönetim kurulu üyesi Doç. Dr. Ali Öge tarafından ödülleri verildi.

Yarışmada, Mahmut Sami Ramazanoğlu Proje İmam Hatip Lisesi öğrencisi Safiye Nur Şafak ve Uluırmak Nuraniye Kur’an Kurusu öğrencisi Mustafa Eken birinci olurken, Doğanhisar Anadolu İmam Hatip öğrencisi Hilal Mol ve Suffe Kız Kur’an Kursu öğrencisi Esma Çelik, ikinci oldular. Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Hozat ve Uluırmak Nuraniye Kur’an Kurusu öğrencisi Fahrettin Satılmaz’ın üçüncü oldular. Birincilere 2 bin lira, ikincilere bin 500 lira, üçüncülere ise bin lira para ödülünün verildiği yarışmada, dördüncüden onuncuya kadar mansiyon kazanan öğrenciler de çeyrek altınla ödüllendirildi.

Ayrıca Uluırmak Nuraiye Kur’an Kursu Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nda 1-D Sınıfı Öğrencisi Hafız Süleyman Baş birinci oldu. Çeyrek altınla ödüllendirilen Hafız Süleyman Baş, İl finalinde Karatay İlçesi’ni temsil etmeye hak kazandı.

İmam Hatip Liselerinden Mansiyon Kazanan Öğrenciler: Rumeysa Kaçar, Sude Gül Koçak, Şeyma Nur Şimşek, Havva Karatoprak, Rümeysa Güneş, Hüsna Güneş, Rukiye Göçmen.

Kur’an Kurslarından Mansiyon Kazanan Öğrenciler: Hüseyin Emin Yitik, Hasan Hüseyin Arıçelik, Hatice Nur Ulutürk, Berat Nafi Selvi, Celalettin Tansoy, Mehmet Mıhçı, Doğan Kıyak.

Türk Anadolu Vakfı Başkanı Mustafa Yayla, Vakıf olarak eğitime her zaman destek verdiklerini belirterek, “Okullarımız salgın nedeniyle kapalı da olsa öğrencilerimizin evlerinde kendilerini yetiştirmelerini istiyoruz. Biz de vakıf olarak öğrencilerimize her türlü desteği vererek yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

 

(Haber Merkezi / Haber Kent)