Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu UDEF’e bağlı İki Doğu İki Batı Uluslararası öğrenci Derneği, Kent Ormanı’nda piknik düzenledi. Etkinliğe, Konya’da öğrenim gören İki Doğu İki Batı bölge, ülke temsilcileri ve dernek yönetimi katıldı. Yapılan programda öğrencilere yönelik yeni dönemde yapılacak çalışmalar ele alınırken Meddah Osman Bozdemir, geleneksel oyunlarla öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.

 

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Murat Arslan, etkinlik hakkında bilgi verdi. Başkan Arslan, ”Uzunca bir süredir pandemi nedeniyle bölge ve ülke temsilcilerimizle yüz yüze bir araya gelemedik. Etkinliklerimizi online olarak gerçekleştirdik. Kardeşlerimizle telefonla görüştük. Pandemi tedbirlerinin esnetilmesi ile birlikte hem kardeşlerimizle hasret gidermek hem de yapacağımız çalışmaları istişare etmek üzere bir araya geldik. Etkinliğimize katılan uluslararası öğrencilerimize ve dernek yönetimindeki kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Pandeminin bir an evvel sona ermesini, sağlıklı sıhhatli bir şekilde daha sık bir araya gelebilmeyi arzu ediyoruz” dedi.

 

 

Bir Piknik de Hanımlar Komisyonu’ndan

 

Derneğin Hanımlar Komisyonu üye, öğrenci ve gönüllüleri de Şehir Parkı'nda bir araya geldiler. Hanımlar Komisyonu Gönüllüleri evlerinde hazırladıkları yiyecekleri misafir öğrencilere ikram etti. Farklı etkinliklerin yapıldığı piknikte öğrenciler doyasıya eğlendi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)