Konyaspor, yeni sezon hazırlıklarına yaptığı antrenmanla başladı.

2019 -2020 sezonu için Konya’da toplanarak sağlık kontrolünden geçen yeşil-beyazlılar yeni sezon öncesi Kayacık Tesislerindeki antrenmanla çalışmalarına başladı.

Teknik Direktör Aykut Kocaman antrenman öncesi futbolcular ve kulüp çalışanları ile tokalaşırken, günün anısına fotoğraf çektirildi.

Teknik Direktör Aykut Kocaman yaptığı açıklamada, yeni sezona heyecanla başladıklarını, sakatlıklardan uzak, Konyaspor ailesi olarak başarılı bir sezon geçirmenin en büyük dileği olduğunu söyledi.

“İzinli futbolcular antrenmana katılmadı”

Antrenmana izinli olan yeni transfer Riad Bajic’in yanı sıra Selim Ay, Ömer Ali Şahiner, Volkan Fındıklı, Uğur Demirok, Musa Araz, Leonard Zuta ile kaleciler Mücahit Atalay ve Ertuğrul Taşkıran katılmadı. Koşu ve ısınma hareketleri ile başlayan antrenman toplu çalışma ile sona erdi.

9 Temmuz Salı gününe kadar Konya’da çalışmalarını sürdürecek takım aynı gün 1. Etap Hazırlık Kampı için Bolu’ya hareket edecek. 20 Temmuz’a kadar hazırlıklarına Bolu’da devam edecek Konyaspor iki günlük iznin ardından 2. Etap çalışmaları için 23 Temmuz Salı günü Hollanda’ya hareket edecek. Takım yurt dışı kampını 3 Ağustos’ta oynayacağı son hazırlık maçının ardından tamamlayacak.

Konyaspor iki günlük izin sonrasında 6 Ağustos’ta yeni sezon hazırlıklarına Konya’da devam edecek.

Yeşil-beyazlıların 16 Ağustos’ta başlayacak 2019-2020 sezonu için Bolu ve Hollanda kampında 5 hazırlık maçı oynaması planlandı.