Konya Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Suriyelilere çalışma imkânı verilmesinin ülke yararına olacağını söyledi. Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Yönetiminin ziyaretinde konuşan Öztürk, “Suriyeliler de işveren de devlet de kazansın.” dedi. YRP Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem de ülke yararına olan her hizmetin destekçisi olacaklarını dile getirdi.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, başkan yardımcıları ve ilçe başkanlarıyla birlikte KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

“HERKES BUNDAN KÂRLI ÇIKAR”

Ülkemize göç eden Suriyeliler içinde kalifiye eleman olarak çalışabilecek nitelikte eğitimli insanların da olduğuna işaret eden Başkan Öztürk, onlarla sanayi ve ticaret dünyası olarak daha fazla kaynaşmak gerektiğini söyledi.

Suriyelilerin ülkemizde çalışmasına imkân verilmesi halinde; sanayicinin de devletin de Suriyelilerin de kazanacağını ifade eden Öztürk, konuyu birçok devlet adamına iletmesine rağmen bir sonuç alınamadığını kaydetti.

Olası göçmen sorunlarının önüne geçilebilmesi için yıllık vize uygulanabileceğini belirten Öztürk, böylelikle sorun çıkaran göçmenlerin kamplara gönderilebileceğini dile getirdi.

“MART’LA BİRLİKTE CANLANIR”

Suriyelilerin; ülkemizde asgari ücretle çalışırken, işverenin kıdem tazminatı ödemeyerek, devletin de Asgari Geçim İndiriminden (AGİ) kazanacağına da dikkati çeken KTO Başkanı Öztürk, “İşveren 800 lira kazanırken, Suriyeli kardeşimiz de evine ekmeğini rahat bir şekilde götürebilecektir” dedi.

Ülkenin ekonomik ve küresel konularda zor bir süreçten geçtiğine de değinen Öztürk, “İnşallah mart ayından itibaren toparlanmaya başlarız. İnşaat sektöründeki canlanma bütün sektörlere de yansıyacaktır” şeklinde konuştu.

“HER HİZMETİN YANINDAYIZ”

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem de, ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu belirterek, ülkenin gelişmesi için yapılan her hizmetin Yeniden Refah Partisi olarak destekçisi olacaklarını, yanlış stratejilerin de karşısında duracaklarını dile getirdi.

Sanayicinin kredi borcu batağından kurtarılmasının bankaların işletmelere ortak olmasıyla mümkün olabileceğini vurgulayan Özerdem, böylelikle işletmelerin daha fazla çalışma azmine kavuşacağını aktardı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)