Meram Belediyespor, Türkiye Muaythai Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan ve  Merhum Mustafa Durmuşoğlu adına düzenlenen Gençler ve U23 Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda kazandığı üç madalya ile yeni bir başarının daha altına imza attı.

Depremler dolayısıyla ertelenen ve yarı final, final müsabakaları 14-15 Mart 2023 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilen şampiyonada Meram Belediyespor kulübü sporcularından Hasan Uluşan Türkiye 1. si, Hasan Emre Demirhan Türkiye 2. si, Hasan Yolcu ise Türkiye 3. sü oldu. Hasan Uluşan aldığı altın madalya ile 21-28 Mart 2023 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na da katılma hakkı kazandı.

Başkan Kavuş: “Sporcularımız Aldıkları Başarılarla İftihar Kaynağımız Oldu”

Kazanılan madalyalar sebebiyle takımı ve antrenörlerini tebrik eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek, Meram gençliğine sporu sevdirmek ve özendirmek amacıyla spor kulübümüz çatısı altında çıktığımız bu yolda gençlerimiz aldıkları başarılı sonuçlarla hem bizi hem Meramımızı gururlandırıyorlar. Bu sefer yine böyle oldu, sporcularımız üç madalya ile ilçemize döndüler. Bu vesile ile başarılı olan tüm sporcularımızı, antrenörlerini ve ailelerini yürekten kutluyor, başarıların devam etmesini temenni ediyorum. Sporcularımızın daha nice başarılarla bizlerin iftihar kaynağı olmayı sürdüreceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

(Spor Servisi / Haber Kent)