Konya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü 25. Sanat Yılını kutladığı 2022-2023 tiyatro sezonunda, Yazar Murat Şafak Kömürcü’nün yazdığı, Yönetmen Hakkı Kuş’un sahneye koyduğu  “Palaz” adlı eser ilk kez dünya prömiyer gerçekleştirilerek seyircisiyle buluştu.

Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Emre Başer, Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Yaşar Özboz ve Yönetmen Hakkı Kuş düzenlenen basın toplantısında oyun hakkında bilgi verdi.  

Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Başer, “Konya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü 25. Sanat yılını kutladığı 2022-2023 tiyatro sezonunda, Genel Müdürlüğümüzün repertuarında bulunan, Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel olarak sahneye konulan ‘Palaz’ adlı eserimizin Murat Şafak Kömürcü’nün yazdığı, Yönetmen Hakkı Kuş’un sahneye koyduğu Dekor Tasarımı Ruken Bakır, Kostüm Tasarımı Elif Çakanlı Kurtoğlu, Işık Tasarımı Ahmet Gökdemir, Müzik Besteleri Mert Dursun, Koreografi çalışmaları Sera Kılıç, ve Korrepetitor’lüğü ise Hilmi Yazıcı’ya  ait  eserde, Osmanlı’nın son zamanlarında padişahın emriyle yurt dışında tayyarecilik (uçuş) eğitimi alan, daha sonra çeşitli cephelerde görev alıp fayda sağlayan ülkemizin ilk şehit  pilotlarından olan Nuri Bey ve Fethi Bey’in hikayesi anlatılmaktadır” dedi.

“Palaz”  isimli eser bugün seyirciyle buluşurken, “Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi”nin 108.yıl dönümü olan 18 Mart 2023 tarihinde saat:15:00 ve 20:00  de seyircisiyle buluşacak.

(Haber Merkezi / Haber Kent)