Emekli Öğretmen Şair-Yazar Ahmet Üresin'in yaşadığı şehir Konya'ya bir vefa örneği olarak kaleme aldığı ‘Konya Bir Dünya’ adlı şiir kitabı yayınlandı.

 Şair-Yazar Ahmet Üresin, Konya Bir Dünya şiir kitabında Konya'ya ve ilçelerine duyduğu vefayı dile getirdiğini belirterek, "Son şiir kitabım Konya Bir Dünya'da yaşadığım şehir Konya ve ilçelerine duyduğum sevgiyi ve vefayı dile getirdim.  Bugüne kadar yayınlanan şiir kitaplarımla birlikte, Konya Bir Dünya kitabımla da yayınlanan kitap sayısı 14'e ulaştı. 142 sayfadan oluşan kitabımda, Konya merkez ve ilçelerindeki güzellikleri, sevgiyi, genel kültürü şiirsel bir dille anlatmaya çalıştım. Amacım doğduğum yer Bozkır Dere Köyü’ne ve yaşadığım şehrimiz Konya'ya bir vefa göstermektir. Her insanın doğduğu, büyüdüğü ve yaşadığı yerlere karşı bir borcu olmalıdır diye düşünüyorum. Bu anlamda son kitabıma Konya Bir Dünya ismini verdim” dedi.

Ahmet Üresin'in, Bir Şiir Gibi, Selam Olsun, Beyaz Kuş, Gül Kurusu Akşamlar, Güneşe Tutunmak, Aya Tutunmak, Gökyüzünün Öteki Yüzü, Bozkır'da Bir Dere Var, Bozkır Dereli Şair ve Yazarlar, Aşk 29 Harftir, Şiire Tutunmak, Bozkır Bozkır Derler, Akşehir'den Geçtim şiir kitaplarından sonra son kitabı ve Konya Çimke Yayınevinin bastığı Konya Bir Dünya ile 14 şiir kitabı yayınlandı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)