Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesi kapsamında Konya’daki 7 özel eğitim okuluna yönelik düzenlenen spor malzemeleri dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde ki törenin açılış konuşmasını yapan Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, sportif faaliyetlerin tüm okullarımızda, özellikle özel eğitim kurumlarımızda yaygınlaştırılmasının öneminde değindi. Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığının okullara her zaman destek olduğunu ve olacağını ifade etti.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de özel öğrencilerimizin spora yönlendirilmesinin önemine dikkati çekerek onlara daha güçlü bir gelecek kurma adına bu projelerin çok değerli olduğunu kaydetti.

Büyük, Konya’daki 7 özel eğitim okuluna dağıtılacak spor malzemeleri dolayısıyla projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Karatay Kaymakamı Zafer Orhan da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen bu tarz çalışmaların çok önemli olduğunu belirterek, sportif faaliyetlerin öğrencileri geleceğe daha iyi hazırladığını vurguladı.

Daha sonra öğrenciler tarafından karate ve halk oyunu gösterilerinde bulunuldu.

Gösterilerin ardından protokol mensupları, özel okullara spor malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi. 

(Haber Merkezi / Haber Kent)