Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şube Başkanı Murat Dönmez, Konyaspor'un alt yapı ve A takımının kullandığı tesisleri yeniden düzenleyerek Avrupai şartlar kazandıran Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

TSYD Başkanı, yaptığı açıklamada,  sportif başarı elde etmek için alt yapıya mutlak suretle yatırım yapılmasının gerektiğini anımsattı.

“Dün, Konyaspor'un davetiyle, alt yapı ve A takım tesislerinin son halini görme imkanımız oldu” diyen Dönmez, şöyle devam etti:

“Yurt içinde ve yurt dışında ender sayılabilecek tesislere sahip olan Konyaspor’umuzun yenilenen tesisleri bir çok kulübün hayal bile edemeyeceği bir yapıya, konfora ve güzelliğe sahip. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, tam bir profesyonellik örneği sergilenmiş.  Böyle bir ortamda bulunan  hem genç futbolcularımızdan hem de A takımdaki oyuncularımızdan teknik ekibin, yönetimin, taraftarın,  basın mensuplarının ve Konya'nın başarı beklemesinden daha doğal bir şey yoktur. Bugün Konyaspor Yönetimin tesisler konusundaki hassasiyetleri takdire şayandır. Bu çerçevede, futbol başta olmak üzere Konyaspor’umuzun mücadele ettiği tüm branşlardaki sporcuların ne kadar şanslı olduklarının altını çiziyor, kendilerine verilen değerin kıymetini bilmelerini arzuluyorum. Çünkü hepimiz biliyoruz ki;  hem ülkemizdeki hem de Avrupa'da ki birçok kulüp tesis konusunda çok çok geri durumdalar. İnanıyorum ki; yönetimin sporculara verdiği değer, sportif başarı olarak en kısa zamanda geri dönecektir. Bu çerçevede, şehrimizin futbolda dışa açılan yüzü olan Konyaspor’umuza 2019-2020 Cemil Usta Sezonu’nda başarılar diliyor, Kulüp Başkanı Hilmi Kulluk ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum."

(Haber Kent)