Türk Kızılay Meram Şube Başkanı Mustafa Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker’i ziyaret ederek başarılı çalışmaları ve Kızılay’a sağladığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Türk Kızılay’ın dünya üzerindeki mazlumların ve ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan bir yardım kuruluşu olduğunu ifade eden Türk Kızılay Meram Şube Başkanı Mustafa Aydın, “Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmak vizyonuyla hareket eden Türk Kızılay, afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmak amacıyla faaliyetlerini yürütmektedir. Bu yolda en büyük destekçimiz hayırsever iş adamlarımız ve aziz milletimizdir. Bu gönüllülük seferberliğinde Konya’mızın ve ülkemizin güzide kuruluşu Akşeker Grup’tan da büyük katkı ve destek görmekteyiz. Kendilerine hem çalışmalarında hem de bu gönüllü hizmetlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Türk Kızılay Meram Şubesi olarak Ramazan ayı boyunca 1300 ailenin evlerine kadar gidilerek her gün sıcak yemek dağıttıklarının altını da çizen Başkan Aydın, bu örnek yardımları devam ettireceklerini ve Kurban Bayramı öncesi de yine ihtiyaç sahibi ailelere bir kaç ay yetebilecek kahvaltı paketlerini ulaştıracaklarını sözlerine ekledi.

Akşeker Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Şeker ise, Türk Kızılay Meram Şube yönetimine nazik ziyaretleri ve plaket takdimi nedeniyle teşekkür ederken, “Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay; kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunan ülkemizin gurur kaynağı olmuş, tüm dünyada örnek gösterilen kuruluştur. Bunun için Türk Kızılay’a destek olmak hepimizin asli vazifeleri arasındadır. Biz de Akşeker Grup olarak gerek kanımızla gerekse de madden ve manen bugüne kadar olduğu gibi Türk Kızılay’a destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)