Konya'nın Ereğli ilçesinde Belediye Başkan Yardımcısı Osman Nuri Atçeken, belediyede uğradığı silahla saldırı sonucu yaralandı. Yardımcısı Atçeken’in yaralanmasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Başkan Hüseyin Oprukçu, “5 yılda değneksiz köy misali yeni karanlık noktalar oluşmuş, etrafa pislik saçan yeni çakallar türemiş” dedi.

Konya’nın Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Osman Nuri Atçeken, uğradığı silahlı saldırının ardından tedavi gördüğü hastaneden taburcu olurken, saldırgan sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Konya’nın Ereğli ilçe belediyesi koridorlarında meydana gelen olayda, uyuşturucu madde alarak daha önce belediyenin çay ocağını gasp etmeye çalıştığı iddia edilen S.D., başkan yardımcısı Osman Nuri Atçeken’i silahla yaraladı.

BAŞKAN OPRUKÇU: “7. SINIF MAFYA… ÇAKALLAR TÜREMİŞ”

Belediye başkan yardımcısı Osman Nuri Atçeken'e yapılan silahlı saldırı sonrası açıklamalarda bulunan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Maalesef gördük ki boş bıraktığımız 5 yılda değneksiz köy misali yeni karanlık noktalar oluşmuş, etrafa pislik saçan yeni çakallar türemiş. Bu çakallardan biri daha henüz mazbatamızı almadan haplanarak belediyemize ait çay ocağına çökerek orayı gasp etmeye cüret etmiştir. Siz hemşehrilerimizin hakkı olan kamu malına yedinci sınıf mafya ayaklarıyla el koymak istemiştir, bizler bu alçaklığa geçit vermememiz üzerinede aynı şahıslar haplanarak  belediye binamıza gelmişler ve Başkan yardımcım Osman Nuri Atçeken beyi silahla yaralamaya tevessül etmişlerdir. Anlaşılan o ki bu çakalla birilerinin kurması ve yönlendirmesiyle hareket etmektedir” diye konuştu.

(Müslüm Evci/Haber Kent/Özel)