30 Ağustos Zafer Bayramı 100. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Kutlamalar kapsamında Konya’da düzenlenen törende, SÜ öğrenci toplulukları sundukları gösterileriyle katılımcılardan yoğun alkış aldı.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Geleneksel Okçuluk Topluluğu ile Anadolu Kafkas Kartalları Topluluğu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Konya’da düzenlenen törene katıldı. Öğrenci toplulukları sundukları gösterileriyle katılımcılardan yoğun alkış aldı.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken’in de katıldığı törenlerde ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından Valilik makamında tebrik kabulü gerçekleştirildi.

Sonrasında ise Feritpaşa Caddesi’nde günün anlam ve önemine ilişkin halk oyunları gösterileri, şiir seslendirmeleri başta olmak üzere farklı sunumlar yapıldı. Selçuk Üniversitesi Geleneksel Okçuluk Topluluğu ve Anadolu Kafkas Kartalları Topluluğu da bu çerçevede gösterilerini sundu. Gösteriler, katılımcılar tarafından yoğun beğeniyle karşılandı.

Geçit töreniyle sona eren etkinlikleri, vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile izledi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)