Yavru Köpeği Kurtarma Operasyonu

Bu video 495 kere izlenmiş.02 Şubat 2022, Çarşamba

Kanalizasyonda Mahsur Kalan Yavru Köpek 4,5 Saatlik Mücadeleyle Kurtarıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, girdiği kanalizasyon hattında mahsur kalan yavru köpeği teknolojik cihazlar yardımıyla tespit ederek 4,5 saatlik bir operasyonun ardından kurtardı.

Selçuklu İlçesi Horozluhan Mahallesi Suha Sokak’ta kanalizasyon hattından köpek sesi geldiğini fark eden sanayi esnafı, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinden yardım istedi. İtfaiye ekiplerinin yaptığı tespitin ardından yolun kazılması gerektiği için Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ ekiplerine haber verildi.

Kısa sürede olay yerine intikal ederek yavru köpeği kurtarmak için çalışma başlatan KOSKİ ekipleri, ilk olarak tam donanımlı robotik kanal görüntüleme sistemi ile yavru köpeğin bulunduğu tam noktayı belirledi. Daha sonra yaklaşık 3,5 metre kazı yaparak yavru köpeğe ulaşan ekipler, 4,5 saat süren bir çalışma sonucunda köpeği mahsur kaldığı kanalizasyondan çıkardı.

Olay yerinde hazır bekleyen Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tam donanımlı hayvan ambulansı “Canbulan”a alınarak ilk müdahalesi yapılan yavru köpek, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Yavru köpek, tedavisinin ardından annesinin ve kardeşlerinin yanına geri bırakılacak.

Puppy Rescue Operation

Puppy Stuck in Sewer Rescued After 4.5-Hour Fight

#yavrukopek # puppy #kurtarma # recovery #operasyon # operation #itfaiyeekipleri #firefighters #konya #buyuksehirbelediyesi  #koski

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

Facebook Yorumları

yazılım: habersistemim