Barış Bektaş: ‘Amacım Para Pul Makam Değil’

Barış Bektaş: ‘Amacım Para Pul Makam Değil’
CHP İl Başkanlığı görevinden istifa eden Barış Bektaş, “Partimizin Konya Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Amacım para pul makam değil. Konya’ya Konyalıya hizmet etmek, şehrimizin ve ülkemizin sorunlarının çözümünü katkı sunmaktır” dedi. Bektaş, İl Başkanlığı görevini Bekir Yaman’a devretti.

CHP İl Başkanlığı görevinden istifa eden Barış Bektaş, “Partimizin Konya Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Amacım para pul makam değil. Konya’ya Konyalıya hizmet etmek, şehrimizin ve ülkemizin sorunlarının çözümünü katkı sunmaktır” dedi. Bektaş, İl Başkanlığı görevini Bekir Yaman’a devretti.

Konya’da bir otelde gerçekleştirilen törenle milletvekili aday adaylığı için CHP Konya İl Başkanlığı görevinden istifa eden Barış Bektaş adaylığını açıkladı ve görevini Bekir Yaman’a devretti.

Törene Barış Bektaş’ın yanı sıra CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Millet İttifakı’ndan oluşan partilerin il başkanları, sendikalar ve STK temsilcileriyle partililer katıldı.

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, programın açılışında yaptığı konuşmada, “İl yönetim kurulumuzun oy çokluğuyla il başkanı seçilmemden dolayı il yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Yılmadan, korkmadan mücadelemize devam edeceğiz. Bizim tek gayemiz adaleti, barış ve demokrasimizi güçlendirerek, partimizin iktidarını sağlamaktır. İl Başkanlığımızı yapan ve Konya Milletvekili aday adaylığını açıklayan Barış Bektaş’a bugüne kadar partimize yaptığı katılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Asıl Temponun Yükseleceği Dönem Yeni Başlıyor”

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ise seçimlerde Konya’da en büyük parti olacaklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçimlerde Konya’da en büyük parti olacağız. İnsan hayatında olduğu gibi siyasette de bazı dönüm noktaları olur. Bu dönemler hem siyasetçiler hem de siyasi partilerin geleceği açısından önemli noktaları oluşturur. Her seçimle birlikte yeni yeni isimler ortaya çıkar ve her yeni seçimle beraber yeni iktidarlar belirlenir. Ancak ortaya çıkan sonuçlar hiçbir zaman anlık sonuçlar değildir. Millet ittifakı birlikte ve omuz omuza seçimlerde başarılı olacaktır ve parlamentoda milletvekillerinin büyük çoğunluğuyla iktidara geleceklerdir. Asıl temponun yükseleceği dönem yeni başlıyor. Şimdi daha yürekten seçimleri kazanacağımıza inanıyoruz. Bu ülkenin dertlerini CHP çözer, Millet İttifakı çözer. Konya'da ve tüm Türkiye'de iktidar değişikliğini görüyoruz. Cumhuriyet tarihinde hiçbir kimse iktidarın yaşattığı bozuk bir yapıyı ve piyasayı görmedi. Yüksek enflasyon, ekonominin bozukluğu, krizler ve hayat pahalılığı almış başını gidiyor. Bizler hep birlikte ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için partimizi iktidar yapmalıyız."

“Konya, İktidara Verdiği Desteğin Karşılığını Alamadı”

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik de iktidarın Konya’ya hak ettiği desteği vermediğini öne sürerek, “Konya iktidara verdiği desteğin hiçbir zaman karşılığını alamadığı gibi, hep ihmal edildi. Hani Metro yapılacaktı. Lafta kaldı. 28 Ocak'ta Genel Başkanımız Konya'ya gelecek. Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapma hedefindeyiz.  Basınımız ve gençlerimiz bizim iktidarımızda daha çok özgür olacaktır. Konya’dan birlik ve beraberlik mesajı veriyoruz. Genel Başkanımız ve şahsım Konya’nın yanındayız. İl Başkanımız ve Barış Bektaş’ın yanındayız” diye konuştu.

“Partimiz CHP, İktidara Gidiyor”

CHP Konya Milletvekili aday adaylığını açıklayan Barış Bektaş ise CHP’nin iktidara gittiğini söyleyerek, şunları kaydetti: “Bizim mücadelemiz bireysel bir mücadele değildir. Geldiğimiz noktada sahipsiz bir Anadolu sahipsiz bir halk mevcuttur. Nereden geldiğine bakmadan vatandaşımıza sahip çıkacağız. Tüm yurttaşlarımıza eşit mesafede duracağız. Neye saldırı varsa onun yanında olacağız. Sadece kadına doğaya, insana, canlıya yapılan saldırılarda değil her saldırının karşısında olduk. Biz bu toplumun her kesimiyle kucaklaştık. Kucaklaşmaya da devam edeceğiz.  Ben bir köy çocuğuyum. Cumhuriyetin sağladığı imkânlarla eğitimimi tamamladım. Serbest avukatlık yapmaktayım. 5 yılda partimizin il başkanlığını yaptım. Şimdi bir köy çocuğunun il başkanı olma şansı yoktur. Çocuklarımızı bey efendi sınıflandırıyor. Partimiz CHP iktidara gidiyor. Yeni il başkanımız ve yönetimlerimiz bu anlayışla hareket ederek, partimizin iktidarına destek vereceklerdir. Hepiniz yanımda oldunuz. Birlikte mücadele ederek, dedikodu üretmedik. Amacımız partimizin genel başkanını Cumhurbaşkanı yapmak ve iktidar olmaktır. Partimizin Konya Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Amacım para pul makam değil. Konya’ya Konyalıya hizmet etmek, şehrimizin ve ülkemizin sorunlarının çözümünü katkı sunmaktır. Bugünü kadar beraber çalıştığımız il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza, sendikalarımıza, STK temsilcilerine, Millet İttifakı’ndaki partilerin il başkanlarına, Konya basınına ve partililerimize teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Barış Bektaş, CHP Konya İl Başkanı görevini Bekir Yaman'a devretti. 

Daha sonra CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Barış Bektaş’a, bir plaket vererek, başarılı diledi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.