Yunak’ta Şehitlerin Adına Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Yunak’ta Şehitlerin Adına Fidanlar Toprakla Buluşturuldu
Milli Ağaçlandırma Günü’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan ‘Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes’ konulu ağaçlandırma projesi kapsamında Yunak’ta da fidanlar toprakla buluşturuldu.

Milli Ağaçlandırma Günü’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan ‘Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes’ konulu ağaçlandırma projesi kapsamında Yunak’ta da fidanlar toprakla buluşturuldu.

Türkiye’nin pek çok noktasında Cumhuriyet Ormanları oluşturuldu. Türkiye genelinde 2023 noktada gerçekleştirilen etkinliğin bir ayağına da Yunaklı şehitlerin adına 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, Selçuk Üniversitesi Yunak Meslek Yüksek Okulu Sahasında gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, gaziler ve şehit yakınlarına programa katıldıkları için teşekkür ederek, “Ülkemizde daha çok ağaçlık alan oluşması için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından ağaçlandırmaya çok büyük önem verilmektedir. Son iki yılda ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ adı altında 11 Kasım’da tüm ülkemizde burada da olduğu gibi ağaçlandırma çalışması yürütülmekte. Hepimizin ağaçlara sahip çıkması gerekiyor. Yaşadığımız çevreye sahip çıkmak doğaya olan bir borcumuz” dedi.

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ise, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan ağaç dikme törenindeyiz. Bu tür etkinliklerin en önemli amaçlarından biriside sağlıklı bir toplumun sağlıklı bir çevre oluşturmaktan geçtiği idrakiyle başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde ağaç ve orman sevgisinin gelişmesine, bu yönde bir toplumsal bilinç oluşturulmasına katkı sağlamaktır. Bizler, yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz düsturunu esas alan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu sebeple ilçemizdeki şehitlerimizin adına fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Onların hatıralarını yaşatmak istedik. Her fidanın yanına şehitlerimizin isimleri ve rütbelerinin yazılı olduğu tabela diktik. Şehit yakınlarımız, öğrencilerimiz, gazilerimiz, sivil toplum kuruşlarımızla güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin isimleri burada her daim yaşatılacak" diye konuştu.

Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Kadir Öztaş , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire ve kurum amirleri, gaziler, askerler, şehit yakınları ile öğrenciler katıldı.

(Haber Merkezi / Haber Kent)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.