Başkan Altay, öğrencilerin davetini kırmadı

Başkan Altay, öğrencilerin davetini kırmadı
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 4. sınıf öğrencileri Arda ve Ahmet'in daveti üzerine Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Başkan Altay, 4.sınıf öğrencileri Arda ve Ahmet'in davetini kırmayıp Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu'nu ziyaret etti. Başkan Altay'ın ziyareti ile mutlu olan öğrenciler yüz yüze görüştükleri Başkan Altay'dan futbol maçı sözü de aldı.

İlk olarak öğretmenler odasını ziyaret ederek okul idarecileri ve öğretmenlerle görüşen Başkan Altay, eğitim başarısından dolayı okul idarecileri ve öğretmenleri kutladı. Selçuklu Değerler Eğitimi Programı'nın (SEDEP) başarısına vurgu yapan Başkan Altay, SEDEP'e verdikleri katkılarından dolayı eğitimcilere teşekkür etti. Ziyarette Selçuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Uçar da yer aldı. 

"En büyük zenginliğimiz gençlerimiz"

Genç nesilden ülkemiz ve dünya için büyük beklentilerinin olduğunu ifade eden Başkan Altay, "Bütün gayretler ve emekler size daha iyi bir gelecek hazırlamak için. Öğretmenlerimiz, okul idaremiz, belediyelerimiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü’müz olarak tek bir çalışma amacımız var o da daha iyi bir Türkiye. Bunun için size ihtiyacımız var.  Türkiye'nin en büyük zenginliği nitelikli insan, gençlerimiz. Ne kadar iyi eğitim alırsanız ülkemiz o kadar başarılı olacak. Sadece ülkemiz için değil aslında bölgemize bakarsanız dünyadaki bütün coğrafyadaki mağdur çocuklar sizden büyük başarı bekliyorlar. Onun için sorumluluğunuz sadece kendinize, ailenize, şehrimize değil, ülkemize ve aslında tüm dünyadaki insanlara daha iyi bir yaşam sağlanması için. Bugüne kadar çok büyük gayret gösterdiniz, inşallah bundan sonra da sizlerden aynı başarıyı bekliyoruz" dedi.                                                                                         

"Yıl boyunca spora devam edin"

Başkan Altay, ziyaretin sonunda beden eğitimi dersindeki öğrencilerle de bir araya geldi.Öğrencilere yıl boyunca spora devam etmeleri tavsiyesinde de bulunan Başkan Altay,"Sağlıklı yaşamın temeli spor. Sizleri yaz döneminde olduğu gibi yıl boyunca da Selçuklu Belediyesi Spor Okulları'nda spor yapmaya davet ediyorum. Spor okullarımızda 15 branşta sizlere eğitim veriyoruz. Sizlere her yaşta her zaman sporlu bir ömür diliyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.