İletişimi Güçlü Başkan Kavuş: “Etkili İletişim Samimiyetle Başlar”

İletişimi Güçlü Başkan Kavuş: “Etkili İletişim Samimiyetle Başlar”
İletişimi Güçlü Başkan Mustafa Kavuş, “Etkili iletişim samimiyetle başlar. Bizler için tevazu, samimiyet, güler yüz ve tatlı dil iletişimin en vazgeçilmezi. Yaşam içerisinde düzgün insan olmanın ve düzgün insan kalabilmenin de bir parçasıdır” dedi.

İletişimi güçlü Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, iletişim öğrencileriyle buluşmasında, etkili iletişimin samimiyetle başlaması gerektiğini belirterek, ““Bizler için tevazu, samimiyet, güler yüz ve tatlı dil iletişimin en vazgeçilmezi. Yaşam içerisinde düzgün insan olmanın ve düzgün insan kalabilmenin de bir parçasıdır” dedi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi öğrencileriyle buluştu. ‘Şehir Pazarlaması ve İletişim’ hakkında tecrübelerini aktaran Başkan Kavuş, Meram’ın tanıtımına dair yaptıkları çalışmaları anlatarak öğrencilerle sohbet etti.

SÜ İletişim Fakültesi Reklamcılık Kulübü tarafından düzenlenen programa, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmran Aslan, Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş, Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özodaışık, Radyo Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Yıldız, öğretim görevlileri ve çok sayıda iletişim öğrencisi katıldı. Selçuk Üniversitesi Merkezi Derslik Binası Çatalhöyük Amfisi’nde gerçekleşen programda Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’a dair bilgiler vererek, Türkiye’de marka değerine sahip ilçenin tanıtımına sundukları katkıdan bahsetti.

17kasm-mer-bel-etkili-iletisim2.jpg

Prof. Dr. Aslan: “Meram Belediyesi Yaptığı Projelerle Öncü Olmaktadır”

SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmran Aslan, Meram Belediyesi’nin ‘Tevazu, Samimiyet ve Gayret’ düsturuyla sadece Türkiye’de değil, dünya da öncü belediyecilik hizmeti veren bir kurum olduğunu dile getirerek, “Meram Belediyesi yaptığı projelerle öncü olmakta ve her türlü alanda başarılı hizmetler vermektedir. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak kurulduğumuz yıldan itibaren teorik bilgilerin uygulamalı şekilde verilmesinin öncülüğünde eğitim anlayışını benimsedik. Bu yaklaşımla Türkiye’nin en önemli ve başarılı fakültelerinden biri olduk. 30’ncu yılımızı kutladığımız bu yılda da yine sektörün ve alanın duayenlerini öğrencilerimizle buluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda yoğun iş temposu içerisinde kıymetli vakitlerini ayıran Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Altunbaş: “Başkanımız İletişimi ve Şehir Pazarlamasını Çok İyi Bilen Bir İdareci”

SÜ İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş ise Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un belediye başkanlığını farklı ve iletişim gücü kuvvetli şekilde sürdürdüğünü söyleyerek, “Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’u iletişim fakültesi öğrencileriyle buluşturmak bizim için anlamlı ve güzel oldu. Meram bambaşka ve marka bir ilçemiz. Bu kapsamda şehir pazarlaması da yüksek olan bir ilçemiz. Bu anlamda Mustafa başkanımız iletişim ve şehir pazarlamasının önemini çok iyi biliyor. Bizler geleceğin iletişimcilerini yetiştirirken, kendisini değiştiren ve geliştiren bir kurum olarak bölümlerimizdeki derslerimizi de çağın gereklerine göre değiştiriyoruz. Bu kapsamda ‘Şehir Pazarlaması’ dersi olan tek fakülteyiz. Sayın Mustafa Kavuş’un iletişim ve şehir pazarlamasını farkındalık olacak şekilde iyi yapan çok önemli bir isim olduğunu biliyoruz. ‘İletişim ve Şehir Pazarlaması’ konusundaki tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşan başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

17kasm-mer-bel-etkili-iletisim1.jpg

Başkan Kavuş: “Gençlerle Birlikte Olmaktan Dolayı Çok Mutluyum”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise, gençlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sohbeti muhabbeti seviyorum, ancak gençlerle sohbeti muhabbeti daha çok seviyorum. Sizlerle sohbet ederken, sizin benden öğreneceğinizden daha çok ben sizlerden yeni şeyler öğreniyorum. Özellikle de günümüz hakkında, teknoloji ve bilişimle ve yeni dünya ile ilgili şeyler öğreniyorum. İşte bu da benim için büyük mutluluk. Tabii ki konu Meram olunca, mutluluğum ikiye katlanıyor.”

“İnsana Dair Ne Kadar Güzellik Varsa Meram’da”

Gençlere Meram’ı anlatan ve son dönemde yaptıkları çalışmalarla ilçenin marka değerine katkı sunduklarını belirten Başkan Kavuş, “Evliya Çelebi hayranlıkla anlattığı seyahatnamesinde Meram’ı; “Budin’de Peçuy mesiresi, Sirem şehrindeki Baruthane mesiresi, Kırım yarımadasının Sudak Bağı, İstanbul’un bahçe ve gülistanları, Malatya’nın Aspuzu’su, Tebriz’in Şah-ı Cihan Bağı bu Konya’nın Meram mesiresinin yanında bir çimenlik bile değildir” diye tarif etmiştir. İnsana dair ne kadar güzellik varsa Meram’da bu güzellikleri görmek mümkün” şeklinde konuştu.

“İletişim Samimiyetle Başlar”

Etkili iletişimin samimiyetle başlaması gerektiğini vurgulayan Başkan Kavuş, şöyle devam etti: “Bizler için tevazu, samimiyet, güler yüz ve tatlı dil iletişimin en vazgeçilmezi. Hemşehrilerimizle bir araya geldiğimizde onlarla olan konuşmalarımız, içten gelen güler yüzleri iletişimimizi çok daha kalıcı hale getiriyor. Tüm bu süreçler yaşam içerisinde düzgün insan olmanın ve düzgün insan kalabilmenin de bir parçasıdır. Meram’da hemşehrilerimizle iletişimimiz güçlü bir gönül bağından oluşuyor. Bizlere gelen taleplere çeşitli sebeplerden dolayı bazen olumlu cevap veremiyoruz ancak neden olumlu cevap veremediğimizi karşımızdaki hemşehrimize anlattığımızda birbirimizi anlayabiliyoruz. Bu da iyi iletişimin en güzel örneklerinden.”

Program, öğrencilerin Meram’a ve iletişime dair sorularıyla devam ederken, Başkan Kavuş samimi yanıtlar verdi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)

17kasm-mer-bel-etkili-iletisim4.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.