TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: ‘Konya Liderlik Etmeli’

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: ‘Konya Liderlik Etmeli’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: “Türk sanayisi Marmara Havzası’na sıkışmış durumda. Bizim Marmara Havzası’nın dışında yeni sanayi havzalarına ihtiyacımız var. Konya merkezli yeni bir sanayi havzası oluşturulması lazım. Konya, bu yeni sanayi havzasına liderlik etmeli”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk sanayisi Marmara Havzası’na sıkışmış durumda. Bizim Marmara Havzası’nın dışında yeni sanayi havzalarına ihtiyacımız var. Konya merkezli yeni bir sanayi havzası oluşturulması lazım. Konya, bu yeni sanayi havzasına liderlik etmeli” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Konya Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Başkan Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin Konya merkezli yeni bir sanayi havzasına ihtiyacı olduğunu söyledi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ziyaretinde konuşan Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Konya sanayisi ile ilgili bilgi verdi. Konya Sanayi Odası olarak bir üretim ve ihracat şehri haline gelen Konya’nın sanayi üretimini geliştirmek için önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kütükcü, Innopark Konya Teknoloji Endüstri Bölgesi’nin bu yatırımlardan birisi olduğunu ve Innopark’ın Konya’nın teknoloji gelişiminde kaldıraç etkisi gösterdiğini vurguladı.

Kütükcü, yüzde 80 oranında düşük teknolojiden çıkan Konya’nın, orta-yüksek teknolojiye odaklanan ve yüksek teknolojiyi hedefleyen bir sanayi şehri haline geldiğini kaydederek, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Konya sanayisine verdikleri desteklerden ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Hisarcıklıoğlu, Çalışmalarından Dolayı KSO’yu Tebrik Etti

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, Konya Sanayi Odası’nın Türk sanayisine ve Konya’ya önemli hizmetlerde bulunduğunu, özellikle pandemi döneminde yaptığı çalışmaların her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi. Konya’nın gelişmiş bir sanayiye sahip olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Türk sanayisi Marmara Havzası’na sıkışmış durumda. Bizim Marmara Havzası’nın dışında yeni sanayi havzalarına ihtiyacımız var. Konya merkezli yeni bir sanayi havzası oluşturulması lazım. Konya, bu yeni sanayi havzasına liderlik etmeli” şeklinde konuştu. 

Hisarcıklıoğlu, Konya Sanayi Odası’nın düzenlediği 6. OSEG (Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği) Konferansı’na da değinerek, “Konya Sanayi Odamızı tebrik ediyorum. OSEG konferansı Konya Sanayi Odamızın vizyonunu gösteren çok önemli bir iş” ifadelerini kullandı.  

Hisarcıklıoğlu ziyaretin ardından Konya Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.