Başkan Altay’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür

Başkan Altay’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür
Selçuklu Belediye Başkanı Altay, Selçuklu Kongre Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Selçuklu Belediyesi Meclisi Kasım ayı gündem maddelerini görüşmek üzere Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın başkanlığında toplandı. Başkan Altay, toplantı öncesinde Anadolu'nun en büyük kongre merkezinin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve diğer protokol üyelerine teşekkür etti.

Başkan Altay, 28 Ekim Cumartesi günü Selçuklu Belediyesi için tarihi ve çok önemli bir gün yaşadıklarını ifade ederek,"Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve Sayın Meclis Başkanımızın katılımıyla 18 salondan oluşan Selçuklu Kongre Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Hakikaten çok uzun süredir üzerinde çalıştığımız, çok emek harcadığımız ve stadyumdan sonra Konya Belediyeleri olarak yapılmış en yüksek bedelli iş olan Selçuklu Kongre Merkezi'nin tamamlandığına ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kurdele kesmesiyle açıldığa şahitlik etmiş olduk. Katılımlarından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Meclis Başkanına teşekkür ediyoruz. Türkiye'nin en güzel salonlarından  oluşan bu kompleks inşallah Konya'nın bilim, kültür ve sosyal hayatına ciddi bir katkı sağlayacaktır" dedi.

Mimari yapısı ve teknik donanımıyla dikkat çeken kompleksin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  çok hoşuna giden ve çok övgü ile bahsettiği bir iş olduğu ifade eden Başkan Altay, "Selçuklu Kongre Merkezi'nde Türkiye'nin en önemli üç isminin bir arada olduğu bir program gerçekleşmiş oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızı VIP Salonunda ağırladık.  Ayrıca büyük salonda Ak Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı gerçekleştirildi. Yine 1000 kişilik salonumuzda Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Meclis Başkanımıza bir akustik sunu icra edildi. O salon akustik açıdan Türkiye'nin en güzel salonlarından birisi. Çıplak sesle bir sanat icra edildi. Sayın Cumhurbaşkanımız bundan çok memnun oldular. Sonrasında da Milletvekilimizin düğününe katılarak aslında binamız içerisindeki 3 büyük salonun protokol tarafından görülmesi sağlanmış oldu" diye konutu .

Sözlerini Meclis üyelerine teşekkür ederek tamamlayan Başkan Altay, şöyle devam etti: "Süreçteki desteklerinizden dolayı da sizlere de teşekkür ediyorum. Belediye Meclisimiz bu konuda hep bize destek oluyor. İnşallah şehrimiz ve ülkemiz adına önemli bir eser daha hayata geçmiş oldu. Hayırlı işlerde kullanılmasını temenni ediyorum. Tekrar Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm katılan protokole şükranlarımı sunuyorum. Selçuklumuza hayırlı olsun inşallah.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.