Konya Büyükşehir Belediyesi’nden kamuoyuna “logolu hurda araç” açıklaması

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden kamuoyuna “logolu hurda araç” açıklaması
Konya Büyükşehir Belediyesi, bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında belediyeye ait olduğu iddia edilen hurda bir araçla ilgili kamuoyuna açıklama yaptı.

“Kamuoyuna Duyuru” başlığıyla yapılan açıklama şöyle:

“Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında belediyemize ait olduğu iddia edilen hurda bir araçla ilgili tamamen gerçeğe aykırı haberler yayınlanmaktadır.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına açıklama yapılması uygun görülmüştür.

Bu tür kasıtlı ve algı oluşturmaya yönelik haberler ülkemizi karalama çabalarının bir uzantısıdır. Ülkemizi ve şehrimizi illegal örgütlerle irtibatlı gibi gösteren iddialar tamamen asılsızdır.

Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamaya konu olan haber ve fotoğrafla ilgili olayın geçmişi:

“IŞİD'den kurtarılan Suriye'nin Rakka kentinde Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait logo ibareli ve üzerinde de “Resmi Hizmete Mahsus” yazısı yer alan eski bir kamyonun fotoğrafı iddialarda yer almıştı. Aracın fotoğrafını Etkin Haber Ajansı paylaşmıştı.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.