Meram Belediyesi’nden Deprem Bölgesinde Görevli Personele Teşekkür Belgesi

Meram Belediyesi’nden Deprem Bölgesinde Görevli Personele Teşekkür Belgesi
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, deprem felaketinin yaşandığı günden bu yana afet bölgesinde fedakarlık göstererek çalışan personele gayreti çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili vuran deprem felaketlerinin yaşandığı günden bu yana afet bölgesinde fedakarlık göstererek çalışan personeliyle buluşarak teşekkür etti. Başkan Kavuş buluşmada, başta Hatay olmak üzere tüm afet bölgesinde önemli çalışmalara imza atarken ilçe genelinde görevlerini yürüten personele teşekkür etti. Buluşmadaki konuşmasına “İlçemizde de, afet bölgesinde de aldığımız dua her birinizin ortak çalışmasının bir sonucudur” diye başlayan Başkan Kavuş, bugüne kadar her çalışma her proje için ekibine teşekkürlerini sunduğunu ancak bunların belki de en anlamlısını bugün gerçekleştirdiğini ifade etti.

“Bu Ağır Sınavı Tüm Güçlüklere Rağmen El Birliği İle Atlattık” 

Sadece ülkemizin değil, dünya tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadığımızın altını çizen Başkan Kavuş, “Tarihin en çok can kaybına, yıkıma, acıya yol açan 6 Şubat depremleri sonrasında devlet ve millet olarak hepimiz tüm imkanlarımızı sefeber ettik. Üst üste gelen bu iki deprem, 11 ilimizde 62 ilçede ve 10 bin 190 köyümüzde yıkımlara yol açtı. Bu kadar büyük bir alanda ve bu kadar fazla insanımızı etkilemesinin yanı sıra başka faktörler de durumu daha da zora soktu. Mesela afete acil müdahalede bulunacak kamu ve sivil güçlerin önemli bir kısmı da deprem yıkıntıları altında kalmıştı. Ya da bu yıkımın ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü günlerde yaşanması işleri çok daha fazla güçleştirdi. Herşeye rağmen milletçe bu ağır sınavı el birliği ile aşıyoruz” diye konuştu. 

“Tarihin En Büyük Felaketinde Tarihin Görmediği Bir Yardımlaşma Gerçekleştirdik”

Pek çok belediye, STK, hatta yüzbinlerce insanın, saat bile geçmeden hemen organize olarak bölge için seferber olduğuna işaret eden Başkan Kavuş; “Tarihin en büyük felaketinde tarihin görmediği bir yardımlaşmaya şahit olduk. Tabi burada depremden dakikalar sonra hazırlanıp organize olan, birkaç saat sonra da koşarak bölgeye yetişen sizleri ve sizlerin fedakarlığını unutmamız, tebrik etmememiz mümkün değildi.  Bugün burada da bu teşekkür için buluştuk. Sizlere, Meram adına, Konya adına ve deprem bölgesi adına teşekkür etmek için bir araya geldik. Deprem olduğu ilk andan itibaren teyakkuz halinde çalışıyorsunuz. Sağlığınızın zekatını en güzel şekilde verdiğinize inanıyorum. Allah kabul etsin.”

“Hem Afet Bölgesi Hem Meram İçin Gösterdiğiniz Fedakarlık İçin Tüm Personelime Şükranlarımı Sunuyorum”

Deprem bölgesinde kalabalık bir ekiple bunları yaparken ilçedeki işlerin aksamamasının sebebinin de yine personelin fedakarlıkları sayesinde olduğunu belirten Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu da iki kat fazla çalışmakla mümkün. Afet bölgesinde çalışan personelin bir kısmı enkazdan insan kurtarmak için çabaladı, bir kısmı yemek dağıttı, temizlik için kolları sıvadı, güvenliği sağladı, yapıları kontol etti. Kiminiz üşüyen bir çocuğu ısıttı, kiminiz gözyaşlarını sildi. Bölgeye gitmeyen ekiplerimiz de buradaki yardım organizasyonunda gece gündüz demeden görev aldı. Hepiniz insanüstü bir gayretle çalıştınız, çabaladınız. Belki bir deprem yaşamadınız ama karşılaştığınız engelleri tecrübelerinizle ya da fedakarlığınızla aştınız. Bu hassas dönemde gösterdiğiniz tüm fedakarlık için şükranlarımı sunuyor, bu gayretleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten, kazadan, beladan muhafaza etsin.”

Konuşmanın ardından Başkan Kavuş, deprem bölgesinde görevli personellere teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulunurken, program fotoğraf çekimiyle sona erdi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.