“Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım” Projesi Tanıtıldı

“Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım” Projesi Tanıtıldı
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın himayelerinde gerçekleştirilen “Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım” projesi açılış programı Konya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın himayelerinde gerçekleştirilen “Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım” projesi açılış programı Konya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Konya Valisi Vahdettin Özkan, İller İdaresi Genel Müdürü Emin Bilmez, İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Suna Üstüner, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, İlçe Kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, İl protokolü ve 1154'ü Konya’dan 53'ü diğer kentlerden davetli muhtarlar katıldı.

Program açılışında, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Sekreteri Osman Aydemir tarafından "Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım Eğitim Projesi" tanıtım sunumu gerçekleştirildi.

12kasm-muhtarlar-toplanti1.jpg

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım” projesi açılış programında konuşan Vali Vahdettin Özkan; “Bu şehirde yaşamak ve bu şehre hizmet etmenin çok kıymetli olduğunu ifade ederken sizleri bu şehirde misafir etmekten duyduğum memnuniyetimi bildirmek istiyorum” dedi.

Muhtarların kamu idareleriyle vatandaş arasında köprü vazifesi gördüğünü vurgulayan Vali Özkan; “Muhtarlık kurumu; toplumumuzda insanlarımızın hissiyatına tercüman olan, teveccühüne mazhar olan, kamu hizmeti yapan ve sivil anlamda da işlev gören bir kurumdur. Sizler de bu kurumun taşıyıcıları ve mümessillerisiniz. Öncelikle böyle bir görevi layıkıyla yaptığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Muhtarlarımızın getirdiği taleplere baktığımız zaman; artık dikey olarak bakanlıklarımız düzeyinde yapılan iş ve işlemlerin nasıl yapıldığına oldukça hakim olduklarını görüyorum. Muhtarlarımız; hükümetin, idarenin çok etkin birer yardımcısıdır. Vatandaşlarımızın hissiyatına hakim ve ihtiyaçlarından haberdarsınız. Sivil anlamda esas olarak yaşadığımız bölgede ve mahallede insanların üzerinde ittifak ettiği kişilersiniz” diye konuştu.

12kasm-muhtarlar-toplanti2.jpg

“Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım” projesinin önemine değinen Vali Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurumsal kapasitenin artırılması ile bütün sektörlerdeki gelişmelerin takip edilmesi, taleplerin hükümetimizin ilgili birimlerine aktarılması, vatandaşlarımızın hükümetimizin icraatları hakkında bilgilendirilmesinde köprü vazifesi gören siz muhtarlarımız elbette toplumsal dayanışma için de çok önemli bir kurumu temsil ediyorsunuz. Bu anlayışın artarak devam etmesi temennimizdir. Milletimizin hissiyatı da bu yöndedir. Bu hissiyata tercüman parlamentomuz yasal çerçeve oluşturmuştur. Operasyonel ve icracı olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde muhtarlık kurumunun bu işlerliği daha da gelişme temayülündedir. Özellikle muhtarlarımızın temsilcisi Dernek ve Federasyon olarak sivil anlamda bu işe el atması çok daha kıymetlidir. Konfederasyonumuza, başkanımıza, dernek temsilcilerimize teşekkür ediyorum.’’

(Haber Merkezi / Haber Kent)

12kasm-muhtarlar-toplanti3.jpg

12kasm-muhtarlar-toplanti4.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.