Şehrin Stresini Attıkları Seyir Tepesi’ne Kafe Açıldı

Şehrin Stresini Attıkları Seyir Tepesi’ne Kafe Açıldı
Selçuklu Belediyesi’nin tema parklarından olan Seyir Tepesi’nde Kafe ve Koku Bahçesi hizmete açıldı.

Selçuklu Belediyesi şehrin gözde mekanlarından olan Seyir Tepesi’nde Seyir Kafe ve Koku Bahçesi düzenlenen programla hizmete açıldı.

Açılışa, AK Parti Konya Milletvekilleri Selman Özboyacı, Orhan Erdem, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Konya İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve davetliler katıldı.

Başkan Pekyatırmacı: “Hemşehrilerimiz Şehrin Stresini Seyir Tepesi’nde Atıyor”

Selçuklu Seyir Kafe ve Koku Bahçesi’nin açılış programında konuşan, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Belediye olarak bugüne kadar her yaştan insanın faydalanabileceği birçok sayıda sosyal tesisi, sağlık tesisini, spor tesisini, eğitim tesisini ve farklı alanlardaki birçok projeyi Selçuklu’muza kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Bugün Konya’mızın yeni cazibe merkezi olan Selçuklu Seyir Tepemizde yapımını tamamladığımız Seyir Kafemizin ve Koku Bahçemizin açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Seyir Tepemiz, Selçuklu’nun en önemli mekanlarından biri oldu. Konya’nın en kuzeyi olan Ardıçlı’dan Meram Köyceğiz’e kadar tüm Konya’yı buradan görebiliyoruz. Temiz havasıyla, yeşil alanlarıyla, kamelyaları, mescitleri, koku bahçesi ve son olarak da kafeteryasıyla hemşehrilerimiz burada çok güzel vakitler geçiriyorlar, şehir hayatının stresini burada atıyorlar. Tabi burada en önemlisi ailelerimiz bir araya geliyor. Bizim aslında gerçekleştirmiş olduğumuz birçok projemizin temelinde de aile kavramı yer alıyor. Ailelerimizi nasıl bir araya getirebiliriz, onların bir arada daha fazla zaman geçirmelerini nasıl sağlayabiliriz, bu konuda hangi projeleri üretebiliriz, hangi etkinlikleri gerçekleştirebiliriz? Bunları düşünüyoruz. Seyir Tepemiz de ailelerimizin bir araya gelmesi açısından oldukça önem verdiğimiz, üzerinde durduğumuz bir projemiz. Tabi burada hemşehrilerimizin hem kafeterya hem de restoran hizmeti alabilecekleri bir tesise ihtiyaç vardı. Seyir Kafemiz ile bu ihtiyacı karşılamış olduk” ifadelerini kullandı.

“Koku Bahçemiz ve Seyir Kafemiz Seyir Tepemize Çok Güzel Bir Renk Kattı”

Seyir Kafe ve Koku Bahçesi ile ilgili bilgiler paylaşan Başkan Pekyatırmacı, sözlerini şöyle sürdürdü: “136 metrekaresi iç restoran alanı, 120 metrekaresi dış restoran alanı ve 210 metrekaresi bahçe olmak üzere toplam 466 metrekare alana sahip olan Seyir Kafemizde bütün detayları düşündük. Aynı anda 218 kişiyi ağırlayabildiğimiz Seyir Kafemizde hemşehrilerimiz mükemmel bir Konya manzarası eşliğinde hem kahvaltılarını yapabilecekler hem yemeklerini yiyebilecekler hem de çay kahve ya da diğer meşrubatlarını içip hoşça vakit geçirebilecekler. Bu anlamda Seyir Kafemizin Konya’mıza önemli bir değer katacağını düşünüyorum. Burada, nezih bir ortamda hem hemşehrilerimizi hem yerli hem de yabancı misafirlerimizi inşallah güzel bir şekilde ağırlayacağız. Yine yapımını tamamladığımız Koku Bahçemiz de Seyir Tepemize hem görsel anlamda hem de koku anlamında çok güzel bir renk kattı. 7 bin 500 metrekare alana sahip olan Koku Bahçemizde 128 tür kokulu bitki çeşidi, 16 adet banklı tag, 8 adet gül tagı ve 1.650 metrekare yürüyüş yolu bulunuyor. Burada da hemşehrilerimiz güzel kokuları teneffüs ederek fotoğraflarını çekinebiliyor. Seyir Tepemize kazandırdığımız Seyir Kafemizin ve Koku Bahçemizin hemşehrilerimize, Selçuklu’muza ve Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”

“Açılış ve Temel Atma Programlarımız Hız Kesmeden Devam Edecek”

Yeni açılış ve temel atma müjdesi de veren Başkan Pekyatırmacı, “Yakın bir süre içerisinde inşallah Yeni Nesil Şehir Kütüphanemiz, Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademimiz ve Yazır 32 Derslikli İlkokulumuzun resmi açılış törenlerini gerçekleştireceğimizi de buradan belirtmek istiyorum. Yine çalışmalarında artık son aşamaya geldiğimiz Yelda Parkımızı da kısa bir süre içerisinde hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Yine yapım süreçlerini sürdürdüğümüz birçok projemiz var, bu projeleri de hızlı bir şekilde tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız inşallah. Bu vesile ile Seyir Kafemizin hemşehrilerimize, Selçuklu’muza ve Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum, programımıza teşriflerinizden ötürü siz değerli misafirlerimize ve kıymetli protokolümüze de teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Kavuş: “Şehrin En Güzel Yerlerini Hemşehrilerimizin Hizmetine Sunuyoruz”

Konya büyükşehir ve merkez ilçe belediyeleri olarak bulundukları bölgenin en güzel yerlerini vatandaşların hizmetine sunduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise,“ Yine hem piyasayı regüle etmek hem de insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılama adına orada yeme, içmeyle alakalı güzel mekanlar yapıyoruz. Akyokuş, Köyceğiz, Tavusbaba ve şimdi burayla beraber dördüncü bir tepemiz oldu ve hepsi birbirinden güzel, değerli ve kıymetli. Açıldığı günden bu yana on binlerce misafiri ağırlayan Seyir Tepesi sadece Selçuklu'ya ait bir değer olmaktan öte aynı Sille gibi Konya’mıza değer katan bir bölge haline geldi. Aynı zamanda işletmede buradaki en büyük eksiği kapatıyor. Ben hem belediye başkanımızı hem de bu konuda ona destek veren tüm çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Yeni mekanlarda, yeni açılışlarda buluşmak dileğiyle hayırlı olsun diyorum. Allah'a emanet olun” dedi.

Başkan Vekili Uzbaş: “Hemşehrilerimizi Mutlu Etmek İçin Çalışıyoruz”

Açılışı yapılan Selçuklu Seyir Kafe ve Koku Bahçesinin eserin Konya için hayırlı olmasını dileyen Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş ise,“ Bir şehri gerçek anlamda şehir kılan en önemli unsur o şehirdeki insanların mutluluğu ve refahı. Şehrimizin her bir noktasını birbirinden değerli yatırımlarla ihya ederken aynı zamanda hemşehrilerimizi mutlu etmek ve şehre anlam katıp güzelleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizde yükselen her proje ve her eser aynı zamanda aramızdaki birlik ve beraberliğin de ortak bir ürünüdür. Rabb'imden aramızdaki bu kardeşliği ve dayanışmayı her daim güçlü kılmasını diliyorum. Sille Seyir Tepesi mesire alanının oldukça önemli bir ihtiyacı giderecek olan Selçuklu Seyir Kafe, buraya gelen ziyaretçilere inşallah önemli ve keyifli bir hizmet verecek. Bu düşüncelerle sözlerime söz verirken, bu güzel eserin bir kez daha şehrimiz için hayırlı olmasını diliyor, başta kıymetli belediye başkanımız ve emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizleri Allah'a emanet ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Konya İl Başkanı Angı: “Başkanlarımız Şehri En Üst Noktaya Taşımak İçin Seferberlik Halindeler”

Resmi açılışını yapılan bahçenin ve kafenin hayırlı olmasını dileyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, “Belediye başkanımızın şahsında emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ediyoruz. Bu şehri hizmet noktasında daha üst seviyeye taşımak için kıymetli büyükşehir belediye başkanımız başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımız seferberlik halindeler. Geçmişte bakımsız olan bir bölge kurumlar arasındaki bu iyi ilişkinin ve iş birliğinin neticesinde bu şehirde yaşayan insanlar kadar bu şehre ziyarete gelenler için hizmete açılan güzel mekanlara dönüşüyor. Orman Bölge Müdürümüze de buradan teşekkür ediyoruz. Ekilen her fidan, kurulan her oyun parkı ve kamelyalarıyla beraber şehrin insanlarının nefes aldığı, şehri görmeye gelenlerin de bu şehri hakkında kanaat edindiği mekanlar ortaya çıkıyor. Onun için başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm kurum müdürlerimiz, kıymetli belediye başkanlarımıza, bu işe gönül veren gayret eden tüm belediye çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, tesislerimizin bahçemizin, kafemizin hayırlı olmasını diliyor, hepinizi Allah'a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekili Özboyacı:“AK Parti 22 Yıldır Hep Eserleriyle Gündeme Geliyor”

AK Parti’nin 22 yıldır hep eserleriyle milletin karşısına çıktığını belirten AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı,“İşte bugün de milletimizin sosyal yaşamını geliştirecek Konyalının sosyal hayatına katkı sunacak çok önemli bir projenin açılışında bulunuyoruz. Bu tesisin de mutlaka çok önemli bir misyonu olacaktır. İnsanlarımızın daha müreffeh bir hayat teneffüs etmesine yardımcı olacaktır. Misafirlerimizi burada ağırlayacağız. Tekrar hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Selçuklu Seyir Kafe ve Koku Bahçesi" açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Protokol üyeleri daha sonra açılışı yapılan yerleri gezdi.

(Haber Merkezi / Haber Kent)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.