Sürücülere Uyarı Geldi!

Sürücülere Uyarı Geldi!
Konya Emniyet Müdürlüğü, yarın (26 Mayıs Pazar) startı verilecek Konya Yarı Maratonu için sürücülere uyarıda bulundu. Bazı cadde ve kavşaklar araç trafiğine kapatılacak.

Konya Emniyet Müdürlüğü, yarın (26 Mayıs Pazar) startı verilecek Konya Yarı Maratonu için sürücülere uyarıda bulundu. Bazı cadde ve kavşaklar araç trafiğine kapatılacak.

Konya Emniyet Müdürlüğü, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“26 Mayıs 2024 Pazar günü Mevlana Kültür Merkezi önünden startı verilecek olan Konya Yarı Maratonu nedeniyle:

Aslanlı Kışla Caddesi’nin Mevlana Meydanı ile Ereğli Kavşağı arasında kalan kısmı, Fetih Caddesi’nin Aslanlı Kışla Kavşağı ile Belh Kavşağı arasında kalan kısmı, Ankara Caddesi’nin Belh Kavşağı ile Alaaddin Tepesi arasında kalan kısmı, Mevlana Caddesi’nin İş Bankası Kavşağı ile Mevlana Meydanı arasında kalan kısmı, Atatürk Caddesi’nin Anıt Kavşağı ile Alaaddin Tepesi arasında kalan kısmı, Anıt alanı (Sait Paşa Caddesi - Ferit Paşa Caddesi - Larende Caddesi) Millet Caddesi’nin Öğretmenevleri Kavşağı ile İhsaniye Kavşağı arasında kalan kısmı, Yeni Meram Caddesi Hava Hastanesi Kavşağı ile Necmettin Erbakan Caddesi Yeni Meram Caddesi Kavşağı arasında kalan kısmı trafiğe kapalı olacaktır. Belirtilen koşu güzergâhında Aslanlı Kışla Caddesi’ne çıkışı olan Topraklık - Ali Ulvi Kurucu - Sedirler - Ahmet Hamdi Göğüş - Karşehir - Alaaddin Kap Caddeleri, Fetih Caddesi’ne çıkışı olan Şeyh Ulema Yahşi - Şeyh Ulema Recep Ağa - Sedirler - Keçeciler - Kırbaşı - Karakayış Caddeleri, Ankara Caddesi’ne Çıkışı olan Ali Ulvi Kurucu - Kahramanlar - Sultan Veled Caddeleri’nde trafik yoğunluğu oluşacağından vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için alternatif güzergâhları kullanmaları gerekmektedir.”

Sınava Girecek Öğrencilere Uyarı Geldi!

Konya Emniyet Müdürlüğü AÖF sınavlarına girecek öğrencilere de uyarıda bulunarak, “Yarın (26 Mayıs 2024 Pazar günü) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavlarında öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce saat 09.00’a kadar Fetih Caddesi Karakayış Caddesi Kavşağı - Fetih Caddesi Sedirler Caddesi Kavşağı - Emniyet Müdürlüğü Kavşağı - Beşyol Kavşağı alternatif geçiş güzergâhı olarak oluşturulmuştur. Saat 09.00’dan itibaren araç trafiğine kapatılacaktır.

Aslanlı Kışla Caddesi - Fetih Caddesi - Ankara Caddesi - Mevlana Caddesi - Alaaddin Bulvarı - Atatürk Caddesi - Abdülezelpaşa Caddesi - Müneccimbaşı Caddesi - Sultan Cem Caddesi - Kazım Karabekir Caddesi - Amberreis Caddesi - Anıt Alanı (Ferit Paşa Caddesi) - Millet Caddesi - Yeni Meram Caddesi (Hava Hastanesi Kavşağı ile Evliya Çelebi Kavşağı arası) üzerinde ikamet eden vatandaşlarımız ile işletme sahiplerinin 26 Mayıs 2024 tarihi saat 00:00 itibari ile araçlarını cadde üzerine park etmemeleri gerekmektedir. Sürücüsüne/sahibine ulaşılamayan araçlar trafik denetleme şube müdürlüğü ekiplerince çekici marifetiyle otoparka çekilecektir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.