Türkiye’nin geldiği noktada ‘güçler ayrılığı’ ilkesinin yok edildiğini öne süren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Maalesef yargı, iktidarın muhaliflerine karşı kullandığı bir sopa haline gelmiştir” iddiasında bulundu.  

Bektaş, yaptığı açıklamada, “Hükümet adeta kendini devlet ile özdeşleştirmiş ve kendisine karşı en doğal hakkı olan iktidar olma çalışmalarını dahi diğer partilere çok görmektedir. Bu noktada İstanbul yerel seçimlerinde en etkili aktörlerden olan İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hedef alınmış ve 8 yıl önceki yazdıklarından yola çıkılarak seçimin hemen ardından açılan zorlama dava seçimin kazanıldığı tarihte 23 Haziran’da adeta mesaj verir gibi onanmıştır” diye konuştu.  

“İktidar artık adil seçimlerden korkmakta ve baskı ve sindirme ile muhalif partilerin önünü kesmek istemektedir”  diyen Bektaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak bilinmelidir ki; Sayın Kaftancıoğlu ve tüm CHP il başkanları ve örgütleri yılmadan ülkeye demokrasi, hukuk, insan hakları ve ekonomik rahatlama getirecek bir CHP iktidarı için canla başla çalışmaya devam edeceklerdir. İktidarın intikam içeren tüm uygulamalarına rağmen Türk milletinin menfaati ve iyiliği için yılmadan, çekinmeden çalışmaya ve bildiğimiz doğruları söylemeye devam edeceğiz.”

(Haber Merkezi / Haber Kent)