Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu’nun (SANKON) Ağustos ayı içinde yaptığı genel kurulunda, Genel Başkanlığa İşadamı Ferudun Cevahiroğlu seçilirken, Konya’nın başarılı işadamlarından Orhan Beşiktepe’de Genel Başkanvekilliğine seçildi.

Genel Başkan Vekili Orhan Beşiktepe, SANKON hakkında bilgi vererek, şöyle konuştu: “Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON), uluslararası ekonomik sivil toplum kuruluşudur. Bünyesinde her görüşten yatırımcılar, sanayiciler, iş kadınları ve iş adamları bulunuyor. İş dünyasını temsil eden bir Sivil Toplum Kuruluşu olan SANKON’un genel merkezi Ankara’dadır. Konfederasyonumuzun amacı, kadınları ve erkekleri toplumun her alanında görünür, etkili ve yetkili hale getirmek olup, iş ve meslekleriyle ilgili konularda gelişmelerine katkı sağlamaktır.”

İş dünyasında kadın ve erkek eşitliğinin dengesini korumayı amaçladıklarını anlatan Beşiktepe, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ulusal ve uluslararası alanda iş kadınları ve iş adamlarının eşit şartlar altında rekabetlerini dengeleyerek, yatırımların önünü açmaktır. En önemli amaçlarından biriside uluslararası arenada, Türkiye Cumhuriyeti ile diğer devletler ve milletler arasında ithalat -ihracatı artırmak, devletler ve milletler arasında ticari ilişkileri kurmak ve var olan ilişkileri güçlendirmektir. Sosyal sorumluluk anlamında da Türkiye’de diğer dünya ülkelerinde yardıma muhtaçlara hiçbir ayrım yapmaksızın her türlü insanı yardım kampanyaları da düzenleyerek, öncülük eder. Bu ay içinde şehrimizde basınla bir araya gelerek, Konya’da İç Anadolu Bölge Başkanlığı’nın açılışını gerçekleştireceğiz. İl başkanlarını kamuoyuyla paylaşacağız.”  

ORHAN BEŞİKTEPE KİMDİR?

1975 yılında 5 çocuklu bir ailenin çocuğu olarak Konya’da dünyaya gelen Orhan Beşiktepe, ilk, orta ve lise eğitimini Konya'da tamamladı. Yüksek öğrenimine ise Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etmiştir. Konya’da1993 yılında Ortev Boya Kimya San.Ltd. Şti’ne katılarak iş hayatına atılmıştır. 2005 yılında LİVA Yapı inşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti’ni kurarak kamu ve özel sektörde AVM, hastane sosyal tesis ve alt yapı üst yapı olmak üzere birçok projelerde başarılı bir taşeronluk hizmeti vermiştir. Firmaların her konumunda ihtiyaçları olan Devlet Teşvikleri ve Destek Uygulamalarında sürekli ve sonuca odaklı hizmetler vermek amacıyla, 2018 yılında kurduğu OBT Danışmanlık Ltd. Şti ile yurtiçinde ve yurtdışında birçok firmanın yatırım, üretim, turizm ve finans danışmanlığını ‘O bizim tercihimiz’ sloganıyla başarılı bir şekilde yürütmektedir. Türkiye’mizin en büyük ekonomik sivil toplum kuruluşlarından biri olan Sanayici İş Kadınları ve İş adamları Konfederasyonu (SANKON) Ferudun Cevahiroğlu yönetiminde Genel Başkan vekilliğine getirilmiştir. Hali hazırda görevi yürütmektedir.

(Haber Merkezi / Haber Kent)