Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, deplasmanda karşılaştıkları ve 2-1 mağlup oldukları Konyaspor maçına ilişkin, "Rakibimizi tebrik ederek başlayacağım. Maçın sonunda attıkları gollerle kazanarak bitirdiler. Oyun geneline baktığımızda aslında elimizde olan bir karşılaşmayı bugün kaybettik. Bunun üzüntüsünü tabii ki yaşıyoruz, yaşayacağız” dedi.

Teknik direktör Okan Buruk, karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

"Rakibimizi tebrik ederek başlayacağım. Maçın sonunda attıkları gollerle kazanarak bitirdiler. Üç puan aldıkları için rakibi tebrik ediyorum. Bize gelince, oyunu bölüm bölüm değerlendirebiliriz. 1-0 öne geçtikten sonra top bizdeydi ve rakibe çok fazla şans vermedik. İlk yarının büyük bir bölümünde zaten rakibe net şans vermedik” diye konuştu.

İkinci yarının aslında bekledikleri gibi geçtiğini söyleyen teknik adam Okun Buruk, şöyle devam etti: “Devre arası oyuncularıma ikinci golü bulmamız gerektiğini söyledim. Buna yakın bir çok pozisyon bulduk aslında ama ikinci golü atamayınca 1-1’den sonra, 80 sonrası yaptığımız hamleler  belki rakibe daha çok pozisyon vermemizi sağladı. Tabii ki bizim beklentimiz hücumsal anlamda daha üretken olmamızdı. Acele ettik, top kayıpları yaptık, kötü orta yaptık ve kötü pas verdik. Yanlış uzun toplar oynadık. İki tane forvet varken ve kenarlara inme şansımız varken, top bizdeyken ve rakip bize oynama şansı vermişken iki forvetimize yan ortalarla top getirmemiz gerekirdi. Bunu net bir şekilde yapamadık.”

"Son bölümlerde kopmalar oldu” diyen Buruk, “2-1 sonrası verdiğimiz pozisyonlar oldu. Oyun geneline baktığımızda aslında elimizde olan bir karşılaşmayı bugün kaybettik. Bunun üzüntüsünü tabii ki yaşıyoruz, yaşayacağız. Dokuz puan önde olduğumuz bir haftaya girmiştik. Şimdi rakibimiz maçlarını oynayacak. Onların maçlarına bakacağız. Kafamızı kaldırıp tekrar buraya nasıl 14 galibiyetle geldiysek, bundan sonraki maçlarda da yine aynı performansımızı sürdürmeye çalışacağız. Dediğim gibi üzüntülüyüz. Bu anlamda çok fazla söyleyecek söz yok; ama dediğim gibi bu takım işler yaptı, iyi bir takımız, iyi bir kadroya sahibiz. Bu aradan sonra tekrar toparlanıp en iyi şekilde başlayacağız” şeklinde konuştu.

Mertens'in Yokluğu...

Okun Buruk, şöyle konuştu:

"Mertens bizim için önemli bir oyuncu. Birçok oyuncu olmadığında yerini diğer oyuncularla kapattık. Rashica bugün bölüm bölüm orada iyi işler yaptı. Golü de onunla bulduk. Mertens’in hem hücum presi hem opsiyonlarının olması, takımı yönetmesi bizim için ikinci forvet olarak çok değerli. Onun yokluğu iki maçta da ortaya çıktı.  Oynayan oyuncuların da performansları daha yukarıya çıkabilirdi. Milot oyunun iyilerindendi. Daha sonra o bölgeye Zaniolo’yu aldık. Milot’u sağa çektik. Daha iyisin yapabilecek gücümüz vardı. Bugün özellikle son bölümdeki oyun bize yakışmadı”