Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz, 26 Ağustos 1922’de başlayan ve 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzda vatan ve bayrak sevgisiyle, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, inanç ve azimle büyük bir destan yazmıştır” dedi.

Dr. Karaca, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz, 26 Ağustos 1922’de başlayan ve 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzda vatan ve bayrak sevgisiyle, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, inanç ve azimle büyük bir destan yazmıştır. 97 yıl önce yaşanan bu destan çok zor şartlar altında olan bir milletin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının, yeniden geleceğine sahip çıkışının sembolü olmuştur.

Türk Milleti bu zafer ile tüm dünyaya, insanca yaşamanın ancak hür, bağımsız ve egemen bir devlet olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini vermiş ve bu uğurda canı pahasına olsa dahi çalışmaya daima hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu zafer, sadece askeri bir başarı olarak kalmamış tarih sahnesinde yeni bir Türk Devletinin doğmasına da zemin hazırlamıştır.

Bu toprakları vatan kılmak için ecdadımızın ödediği bedeller ile milletimizin tüm dünyaya örnek olan mücadele azmi, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz, her geçen gün gelişen ve büyüyen Cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir.

Bizler geçmişimizden aldığımız bu güç ve ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni, her daim yüceltmeye devam edeceğiz. Bu uğurda iç ve dış düşmanların desteklediği terör örgütlerine karşı devletimizin son zamanlarda yapmış olduğu operasyonlarda aldığımız şehit haberleri tüm vatanımızı yasa boğarken, bir yandan da vatanları uğruna canlarını veren şehitlerimizin atalarının izinden gittiğini görmek, milletimiz için eşsiz bir gururdur.

Bu düşünceler ve inançla tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutluyor, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı,  canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

(Haber Kent)