Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, “İslam âleminin en mübarek gecesi olan Kadir Gecesinin gereklerinden biri de Müslümanlar arasında kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirecek olmasıdır” dedi.

Başkan Ekici, mesajına şu ifadelere yer verdi: "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayını geride bırakıyoruz. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bu ayda bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne eriştik.

İslam âleminin en mübarek gecesi olan Kadir Gecesinin gereklerinden biri de Müslümanlar arasında kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirecek olmasıdır.

Ramazan ayı boyunca pandemiden dolayı birlik ve beraberliğin sembolü, bereket dolu iftar sofralarında vatandaşlarımızla, kardeşlerimizle bir araya gelemedik fakat İnşallah bu günler de geçecek ve sağlıklı günlerde yine bir araya geleceğiz.

Bu mübarek gecede de yine pandemi dolayısıyla camileri birlik beraberlik ve dayanışma duygusu içerisinde dolduramıyoruz fakat İnşallah ellerimizi semaya kaldırarak dualarda bir araya geleceğiz. Bu mübarek gecede ellerimizi semaya kaldırdığımızda başta Doğu Türkistan olmak üzere tüm Dünyada zulmüne maruz kalan Müslüman kardeşlerimiz için de dua edeceğiz. Ramazan Bayramı´na ulaşamadan hayatını kaybeden yüzlerce Müslüman kardeşimiz için Allah´tan rahmet dileyeceğiz.

Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı derin acıyı paylaşarak idrak edeceğimiz bu kutlu gecede, Doğu Türkistan’da yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz başta olmak üzere Konyalı hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Mübarek Kadir Gecesini sağlam bir kardeşlik şuuruyla idrak etmelerini diliyor, Cenabı Hakk’tan başta ülkemiz olmak üzere bütün dünya için korona virüs illetinden, acıdan, zulümden, gözyaşından uzak, huzur dolu bir gelecek niyaz ediyorum."

(Haber Merkezi / Haber Kent)