Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesi, DHA Hatay muhabiri İzzet Nazlı (33), eşi Seda Nazlı (30) ile çocukları Esila (5) ve Ahmet Eren Nazlı (10), Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi’nde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki ilk depremin vurduğu Hatay'da yıkılan evlerinin enkazında yaşamlarını kaybetti.

5 Ocak'ta saat 16.00’da Hatay'da oynanan Hatayspor- Kasımpaşaspor maçında görev yapan İzzet Nazlı, mesai bitiminde eşi Hatay Büyükşehir Belediyesi memurlarından Seda Nazlı ile çocukları Esila ve Ahmet Eren'e koştu. Hatay'ın en eski yerleşim yerlerinden olan merkez Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi Mimar Sinan Sokak'taki 5 katlı Genç Apartmanı'nın 2'inci katındaki dairede oturan İzzet Nazlı ile ailesi, Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesi’nde 6 Şubat'ta saat 04.17'de meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depreme uykularında yakalandı.

Büyük felakette Nazlı ailesinin de evi yıkıldı. İzzet Nazlı'nın oturduğu evin yıkıldığı haberini alan baba Fecir, anne Fatma, kız kardeşi Rabia Nazlı Tuzsuz, erkek kardeşi Uzman Çavuş Yusuf Nazlı, yıkılan binanın enkazına gelerek, İzzet ve ailesinden gelecek iyi bir haberi umutla bekledi.

35 Saat Sonra Nazlı Ailesinin Cansız Bedenleri Çıkarıldı

Arama kurtarma ekipleri ve gönüllüler tarafından depremin ikinci günü yapılan çalışmalar sonucu depremin üzerinden 35 saat geçtikten sonra İzzet Nazlı, eşi Seda ve çocukları Ahmet Eren ile Esila'nın cansız bedenlerine ulaşıldı.

TSYD yayımladığı taziye mesajında, “TSYD üyesi, DHA Hatay muhabiri İzzet Nazlı’yı maalesef depremde kaybettik. Hatayspor-Kasımpaşa maçında görev yaptıktan sonra evine dönen meslektaşımız İzzet Nazlı o gece eşi Seda ve çocukları Esila ve Eren ile birlikte evlerinde yakalandıkları depremde enkaz altında kalarak yaşamlarını yitirdiler. Üzüntümüz sonsuz. İzzet Nazlı ile eşi ve çocuklarının cenazeleri bugün Hatay’da toprağa verilecek. Allah rahmet eylesin” ifadelerine yer verdi.

Haber Kent olarak meslektaşımız İzzet Nazlı başta olmak üzere eşine ve çocuklarına, depremde yaşamını yitirenlere Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. TSYD'nin, DHA'nın ve Milletimizin Başı Sağolsun. Depremde yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

(Haber Merkezi / Haber Kent)