Yunak Ziraat Odası Başkanı Yusuf Gülmez, nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı ilçede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarım sektörüne yönelik yaptığı kuraklık destek açıklamasının üreticilerin yüzünü güldürdüğünü belirtti.

Gülmez, yaptığı açıklamada, desteklemelerle üreticilerin rahat bir nefes aldığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kuraklıktan etkilenen çiftçilere yapılacak destekleri açıkladı. Kuraklıktan etkilenen, buğday, arpa, yulaf, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerimize verim kayıplarına göre dekara 100 liraya kadar doğrudan ödeme yapılacak. Bu kararların alınmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'a teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Gülmez, “Kuraklık hasar tespitleri halen devam ediyor. Ön hasar tespitlerine göre kuraklıktan zarar gören alan 350-400 bin dekar.  İnşallah bu çiftçilerimiz zarar görmeyecekler” diye konuştu.

(Haber Merkezi / Haber Kent)