Kayseri Erciyes’te yapılan kayak derecelendirmesine katılan, Konya İl birinciliği kazanarak derecelendirmeye damga vuran ve madalyaları toplayan Hüma Okulları Kayak Kulübü öğrencilerini okul yönetimi de ödüllendirdi.

Kayak Kulübü ile Kayseri Erciyes’te 28 Aralık 2019 – 2 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılan Konya kayak derecelendirmesine katılan öğrencilerden, Okullar Arası Kayak Alp Disiplini Slalom ve Büyük Slalom Yarışlarında Genç A Erkekler kategorisinde birinciliğini Doğan Özkan, ikinciliğini Halil İbrahim Birekul, Genç B Erkekler kategorisinde birinciliği Furkan Enes Çerikçi, ikinciliği İhsan Mert Meral, üçüncülüğü ise Abdil Deveci aldı. Genç B Kızlar kategorisinde Birinciliği Eslem Sayın alırken ikinciliği İrem Tuncer aldı.  Okul olarak gösterilen bu yüksek performans madalyalarla ödüllendirildi.

 Madalyaları karne günü yapılan tören ile birlikte öğrencilerine teslim eden okul yöneticileri, öğrencilerin başarısından dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını ifade ederek,  Konya için farklılık oluşturan kayak sporunun gelişimine katkıda bulundukları için de öğrencilerini tebrik etti.

(Haber Merkezi / Haber Kent)