Hüma Okulları, sporcu öğrencilere ve ailelerine “Sporcu Öğrencilerde Kimlik Oluşumu ve Süreç Yönetimi” konulu seminer verdi.

Spor ile ilgilenen öğrencilerin akademik kariyeri hakkında soru işaretlerini gidermek amacıyla yola çıkılan seminerde birçok konu başlığı ele alındı.

Eğitim uzmanları tarafından verilen seminerin aydınlatıcı ve yol gösterici olması açısından sporla ilgilenen öğrencilerin aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Seminerde, kişisel ve toplumsal sporcu rolü, sportif faaliyetler ve okul ikilemleri, benlik algısı ve fiziksel gelişim, rol çatışması, sporcu okul resmi işleri gibi birçok konu başlığı altında bilgiler verildi.

Hüma Okulları, öğrencilerin hem sporla ilgilenip hem de bu alanda akademik olarak ilerlemesini sağlayabilmek adına bu yolda onlara destek olacak ve işinde uzman eğitimcilerle bir araya gelmelerini sağladı.

Yeni bilgiler edinen öğrenciler ve aileleri aynı zamanda merak ettikleri konularda da uzmanlardan destek alma fırsatı yakaladı.

Hüma Okulları Kurucu-Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul , “Spora destek olmak bir eğitimcinin görevidir. İnanıyorum ki bizler öğrencilerimizin yanında olduğumuz zaman onlar da istediklerini yapmak için güç bulacaklardır. Özellikle kız öğrencilerimizin spora daha aktif bir şekilde katılmalarını sağlamak, onları motive etmek ve ailelerini de bu konuda daha bilinçli hale getirmek bizler için çok önemlidir. Bu hususta bilinçli bir farkındalık yaratmak aynı zamanda öğrencilerimizin her alanda başarıya ulaşmasını sağlamak yegâne amacımızdır” diye konuştu.

(Haber Kent)